CVK noraida sūdzību par Olaines novada domes vēlēšanu rezultātu atcelšanu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien noraidīja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputātu kandidātu saraksta iesniedzēja Olaines novadā Oskara Galandera sūdzību par 3. jūnija Olaines novada domes vēlēšanu rezultātu atcelšanu, informē CVK.

Sūdzības iesniedzējs prasību atcelt Olaines novada domes vēlēšanu rezultātus pamatoja ar to, ka pašvaldība nebija laicīgi publicējusi deputātu kandidātu sarakstus pašvaldības laikrakstā, Jāņupes ciema vēlētājiem ir bijusi apgrūtināta iespēja nokļūt vēlēšanu iecirknī un Olaines novada vēlēšanu komisijā darbojas četri šīs pašvaldības darbinieki.

Iepazīstoties ar sūdzības saturu, uzklausot sūdzības iesniedzēju, Olaines novada domes un Olaines novada vēlēšanu komisijas pārstāvjus,

CVK secināja, ka sūdzībā minētajiem apstākļiem nav bijusi ietekme uz Olaines novada domes vēlēšanu rezultātiem un vēlēšanu rezultāti Olaines novadā nav atceļami.

CVK sēdē konstatēts, ka Olaines novada deputātu kandidātu saraksti un priekšvēlēšanu programmas pašvaldības laikrakstā tika publicētas 31. maijā, bet laikraksts novada iedzīvotājiem piegādāts 1. jūnijā. Savukārt CVK mājaslapā Olaines novada vēlētāji ar kandidātu sarakstiem un priekšvēlēšanu programmām varēja iepazīties kopš to reģistrēšanas aprīlī.

Olaines novada domes deputātu kandidātu saraksti un priekšvēlēšanu programmas laicīgi bija publicētas arī pašvaldības mājaslapā, bet kopš 29. maija šie materiāli bija izvietoti arī Olaines novada vēlēšanu iecirkņos. Savukārt Jāņupes ciema vēlētājiem gan iepriekšējās balsošanas laikā, gan vēlēšanu dienā pašvaldība bija nodrošinājusi bezmaksas transportu nokļūšanai vēlēšanu iecirknī, norāda CVK.
 
Komisijā atzīmē, ka tāpat arguments par Olaines novada vēlēšanu komisijas locekļu darba vietu nevar būt par pamatu vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanai, jo pašvaldību vēlēšanu komisijas atbilstoši likumam ievēl attiecīgās pašvaldības dome, bet vēlēšanu komisijas locekļi savā darbībā ir neatkarīgi un, organizējot vēlēšanas, viņiem jāievēro vēlēšanu likums un CVK instrukcijas.

Pierādījumi par to, ka Olaines novada vēlēšanu komisija nebūtu ievērojusi likumu vai nolaidīgi pildījusi savus pienākumus, netika gūti, secinājusi CVK.

Arī sūdzības iesniedzējs ZZS deputātu kandidātu saraksta iesniedzējs Olaines novadā Oskars Galanders CVK sēdē apliecināja, ka pārkāpumi balsošanas organizēšanā vēlēšanu iecirkņos un balsu skaitīšanā Olaines novadā neesot konstatēti.
 
CVK ceturtdien pa pastu saņēmusi vēl vienu sūdzību, kurā Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” deputātu kandidāts Imants Liepiņš lūdz atcelt šā gada 8. jūnijā apstiprinātos Rīgas pilsētas domes vēlēšanu rezultātus. CVK sēde, kurā tiks izskatīta šī sūdzība, notiks pirmdien, 19. jūnijā.

Jau ziņots, ka sestdien, 3.jūnijā, notikušajās pašvaldību vēlēšanās Olaines novadā uzvarēja Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija. 

Par Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija nobalsoja 53,34% un tā ieguva 10 vietas, par “Saskaņu” balsoja 23,71%, par Nacionālo apvienību balsoja 8%, un tā ieguva 2 vietas, par ZZS balsoja 6,06%, un tā ieguva vienu mandātu. 

2017.gada pašvaldību vēlēšanu aktivitāte (Avots: CVK)

  • Nobalsojuši: 727 839 / 1 443 80150,41%)
+ -
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt