CVK apstiprinās 12.Saeimas vēlēšanu galīgos rezultātus

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) trešdien apstiprinās 12.Saeimas vēlēšanu galīgos rezultātus un paziņos 12.Saeimā ievēlētos deputātus. Uzreiz pēc tam gan gaidāms, ka rezultāti tiks apstrīdēti iespējamās balsu pirkšanas skandāla dēļ.

Centrālā vēlēšanu komisija ir pabeigusi 12.Saeimas vēlēšanu visu 1054 iecirkņu balsu skaitīšanas protokolu pārbaudi, un trešdien Saeimas Sarkanajā zālē oficiāli apstiprinās galīgos rezultātus.

Nekādi pārsteigumi gan nav gaidāmi, jo provizoriskais vēlēšanu iznākums ir zināms jau dažas nedēļas. 12.Saeimā ir iekļuvuši seši saraksti. Sociāldemokrātiskajai partijai „Saskaņa” būs 24 mandāti, „Vienotībai” - 23, Zaļo un Zemnieku savienībai - 21 deputāts, Nacionālajai apvienībai 17, Latvijas Reģionu apvienībai astoņi, bet partijai „No sirds Latvijai” - septiņi mandāti.

Arī deputātu sastāvs jau kādu laiku ir zināms - lielākā intriga bija par Rīgas apgabalā ievēlētajiem Zaļo un Zemnieku savienības deputātiem. Uzreiz aiz svītras palikušais Valdis Kalnozols bija lūdzis pārskaitīt balsis, jo vairākos iecirkņos bijušas viņam par sliktu pieļautas kļūdas. Tomēr arī pēc pārskaitīšanas vairāk nekā 40 iecirkņos Kalnozolam neizdevās apsteigt Māri Kučinski.

Uzreiz pēc rezultātu apstiprināšanas tos sola apstrīdēt partija „Saskaņa,” kas jau gatavo pieteikumu Augstākajai tiesai saistībā ar vēlēšanu iznākumu Latgales apgabalā. Drošības policija šobrīd vairākos kriminālprocesos izmeklē iespējamos balsu pirkšanas gadījumus. Visskaļāk izskanējušas aizdomas par „Vienotības” kandidātam Dzintaram Zaķim par labu organizētiem masu balsojumiem daudzviet Latgalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti