CSP: Nomaļākā vieta Latvijā – Lubānas novada Klajotņa purvā

Vispiemērotākā vieta neviena netraucētai Jaunā gada sagaidīšanai klusumā un mierā ir Lubānas novada Indrānu pagasta Klajotņa purvā, norāda Centrālās statistikas pārvaldē (CSP), atsaucoties uz 2011.gada tautas skaitīšanas datiem un mājokļu adreses ģeogrāfiskajām koordinātēm.

Pretstatā blīvajai iedzīvotāju apdzīvotībai Rīgā, Pļavnieku apkaimē, kur uz vienu kvadrātkilometru dzīvo 22 tūkstoši cilvēku, šajā vietā ar ģeogrāfiskajām koordinātēm x=677800, y=309800 līdz tuvākajām mājām jāiet teju septiņi kilometri. 150 kvadrātmetru (km2) lielā neapdzīvotā teritorija Lubānas novada Indrānu pagastā atrodas 170 kilometru attālumā no Rīgas.

Attēls: Centrālās statistikas pārvalde

Centrālā statistikas pārvalde CSP ir noslēgusi kārtējo 2011.gada tautas skaitīšanā iegūto datu apstrādes posmu – mājokļu adrešu piesaisti ģeogrāfiskajām koordinātēm. Rezultātā telpiskās attīstības plānošanas speciālistiem, pētniekiem, studentiem un citiem datu lietotājiem ir iespēja iegūt telpisku informāciju par Latvijas iedzīvotājiem atbilstoši tautas skaitīšanas programmai.

Tautas skaitīšanā iegūtie dati attēloti režģa kartē ar šūnas izmēru 1x1 km2. Latvijas teritorija ir sadalīta 65,6 tūkstošos šūnās, no kurām 33 tūkstoši režģa šūnu ir apdzīvotas – 2011.gada tautas skaitīšanā šajā teritorijā ir saskaitīti pastāvīgie iedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti