CSDD: Velosipēdists ir pilntiesīgs satiksmes dalībnieks, kuram jāievēro noteikumi

Velosipēdists ir tikpat pilntiesīgs un atbildīgs ceļu satiksmes dalībnieks kā, piemēram, motobraucējs vai autobraucējs, tādēļ arī uz viņu attiecas ceļu satiksmes noteikumi, Latvijas Radio teica Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāve Ieva Bērziņa.

Pirms brauciena velosipēdistam ir jāpārliecinās, vai velosipēds ir tehniskā kārtībā un vai pats braucējs ir droši apģērbies ceļu satiksmei.

Ieva BērziņaKristaps Feldmanis
  "Drošība ir, pirmkārt, gaišs vai atstarojošs apģērbs un, otrkārt, veloķivere. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tā ir obligāta un pēc tam – ieteicama," skaidroja Bērziņa.

  Svarīga esot arī maršruta plānošana, izvēloties drošas ielas: "Vispirms izvēloties velo infrastruktūru un, ja nav pieejama velo infrastruktūra maršrutā, tad jāizvēlas tās ielas, kur velobraucējs jūtas droši, jo, kā zināms, velobraucējam primāri ir jāatrodas uz ceļa, uz brauktuves, un tikai tad viņš var atrasties uz ietves.

  Velobraucējiem ir jāatgādina, ka viņi var lietot zvaniņu un tas pat ir vajadzīgs."

  Vasaras periodā pieaug velobraucēju skaits Rīgas ielās. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Sarmīte Skujiņa informējusi, ka ik dienas notiek vismaz viens ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīts velobraucējs.

  2 komentāri
  Jānis Freibergs
  90 %velosipēdu nav reģistrētu CSDD,vadītājiem nav vadīšanas apliecību.Kur skatās ceļu policija.Dzīva nauda valstij no sodiem!
  Anonīms lietotājs 22614
  Rīgā nav nekādu veloceliņu. Paplašinātas ietves, kas ar svītru sadalītas gājēju un velobraucēju lietošanai, nav uzskatāmas par veloceliņiem. Gājēji iet visā platumā un izdzirdot zvaniņu, bieži vien kļūst rupji vai pat agresīvi, tāpēc drošāk ir braukt pa ielu.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti