CSDD: Tikai 43% pasažieru vienmēr piesprādzējas aizmugurējā sēdeklī

Aptuveni 43% no pasažieriem, kas sēž automašīnas aizmugurējā sēdeklī, lieto drošības jostas, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apkopotie dati, intervijā Latvijas Radio sacīja CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris.

Telefonintervija ar Juri TeteriJānis Ramāns
  CSDD piektdien, 6. septembrī, Rīgā, Centra sporta kvartālā Krišjāņa Barona ielā 116A, organizē drošības stundu, kuras laikā prezentēs pētījumu par pasažieru paradumiem drošības jostu lietošanā aizmugurējā sēdeklī un stāstīs par aktuālo situāciju ceļu satiksmē. Visas dienas garumā būs iespēja pārliecināties par drošības jostu efektivitāti CSDD simulatorā.

  Pirms šīs kampaņas tika veikta aptauja, kuras rezultāti liecina, ka 86% no sēdošajiem automašīnas priekšējos sēdekļos piesprādzējas, bet aizmugurē to dara tikai 43% respondentu. "Tajā brīdī, kad notiek [satiksmes] negadījums, sadursme, drošības josta ir pati efektīvākā un iespēja tikt savainotam vai arī iet bojā negadījumā stipri samazinās," pauda Teteris.

  CSDD dati arī liecina, ka starp tiem, kuri drošības jostas nelieto, 53% kā iemeslu minējuši to, ka jābrauc neliels attālums, 22% - uzticas autovadītājam, bet 18% - automašīnas vadītājs nav par to atgādinājis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti