CSDD: Jāatjauno fotoradari un jāievieš bargāki naudas sodi par ātruma pārsniegšanu

Pēc iespējas ātrāk Latvijā ir no jauna jāievieš stacionārie un mobilie fotoradari, kā arī bargāki naudas sodi par ātruma pārsniegšanu, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Labrīt" pavēstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Jānis Golubevs.

Jau šobrīd, novembrī, kad rit 12. diena, dzīvības uz ceļiem ir zaudējuši 19 cilvēki, bet vairāk nekā simt ārstē gūtās traumas slimnīcās.

Golubevs uzsvēra, ka divi galvenie traģēdiju cēloņi ir ātruma pārsniegšana, kā arī gājēju vieglprātība, neizmantojot atstarotājus. „Lielākā daļa [avāriju] ir saistīta ar lielo ātrumu," teica Golubevs. Viņš atzina, ka kopš fotoradari no ceļiem ir pazuduši, ātrums uz ceļiem pakāpeniski pieaug. Ja 2012.gadā vidējais ātrums uz ceļiem bija 89km/h – 90km/h, tad šobrīd 93km/h, taču uz atsevišķām šosejām pat 106km/h. „Ļoti pamazām un pastāvīgi iet uz augšu (..) Ir pilnīgi skaidrs, ka mums ir jāatjauno uz ceļiem fotoradari," norādīja CSDD pārstāvis.

Vaicāts, vai valstij pietiks naudas fotoradaru ieviešanai, Golubevs uzsvēra, ka 19 cilvēku nāve Latvijai ir maksājusi ap septiņiem miljoniem latu. Šī summa ir pietiekama, lai ieviestu fotoradarus. „Šobrīd sabiedrībā ir tāda sajūta, ka cilvēki jūtas nesodāmi," norāda Golubevs.

Viņš arī uzsvēra, ka nepieciešams palielināt naudas sodus. Šobrīd minimālais naudas sods par ātruma pārsniegšanu ir pieci lati, taču tas būtu jāpalielina uz 10 vai pat 15 latiem.

Tāpat ir jāatjauno auto konfiskācija par ļoti rupjiem ceļu satiksmes pārkāpumiem, piemēram, braukšanu dzērumā, un jādomā, ar ko aizstāt administratīvo arestu, kas vairāk nebūs kā soda līdzeklis satiksmes noteikumus pārkāpušajiem autovadītājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti