Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar tiesībsargu Juri Jansonu

Telefonintervija ar Jāni Aizporu

CSDD: Iespējams, jāpalielina sodi šoferiem par mobilo ierīču lietošanu pie stūres

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvijā daudzi autovadītāji lieto mobilās ierīces pie stūres, un tas novērš viņu uzmanību no ceļa, kas var radīt bīstamās situācijas un pat izraisīt avārijas. Tāpēc Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) rīko  sociālo kampaņu "Skaties ceļam acīs!", skaidrojot, cik tas ir bīstami, un neizslēdz iespēju, ka jādiskutē par bargākiem sodiem. 

CSDD un Tirgus un sociālo pētījumu aģentūras "Latvijas Fakti" veiktais pētījums liecina, ka viedtālruņus un citas mobilās ierīces pie stūres lieto katrs ceturtais autovadītājs. No viņiem 75% tos lieto sarunām, 43% - īsziņu sūtīšanai un lasīšanai, bet 16% - internetu lietošanai.

CSDD satiksmes drošības kampaņā  cilvēkiem uzskatāmi  rādīs mobilo ierīču lietošanas bīstamību pie auto stūres. Braucot ar ātrumu 90 kilometri stundā, tas ir 35 m garš "aklais brauciens", vien paskatīšanās uz mobilo tālruni prasa 1,4 sekundes.

''Tu brauc pa šoseju, brauc ar ātrumu 90 kilometri stundā, un tikai paskatīšanās uz mobilo telefonu, kas tev atrodas blakus, aizņem 1,4 sekundes. Un šajās 1,4 sekundēs tu esi nobraucis ar mašīnu 35 metrus. Un tas ir tā dēvētais „aklais brauciens”. Tajos 35 metros, lai arī tie metri ir taisni un tev sākumā šķiet, ka nekas jau nenotiks, tomēr var parādīties pēkšņi velosipēdists, cits autovadītājs no sānielas, gājējs. Līdz ar to visas bīstamības, kas tajā aklajā braucienā ir, tās mums rada mobilais telefons, '' par mobilā telefona lietošanas bīstamību braukšanas laikā stāsta CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.

CSDD pārstāvis Jānis Aizpors LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja, ka citu valstu pieredze liecina, ka mobilo ierīču lietošana pie stūres izraisa ne mazums negadījumu, Vācijā izpētīts, ka tieši viedtālruņu un citu mobilo ierīču lietošana vainojama 10% negadījumu, Skandināvijā – 20%-25% negadījumu.

Latvijas situācija līdzīga Eiropai un mūsu valstī mobilo ierīču lietošana varētu būt vainojama 15%–20%  negadījumu.  Kampaņas laikā autovadītājus aicinās skatīties uz ceļu, nevis uz savu tālruni, un notiek arī diskusijas par sodiem, varbūt nepieciešams tos palielināt, atzina Aizpors.  

Kampaņas atklāšanas pasākumā piedalīsies Satiksmes ministrijas un CSDD, Valsts policijas un apdrošinātāju pārstāvji. Kampaņa tiek daļēji finansēta no OCTA līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti