Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

CSDD atsāk pieņemt daļu eksāmenu

CSDD atsāk pieņemt daļu eksāmenu

Kā ārkārtējā situācijā tikt pie transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām? Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) paaugstinātas drošības apstākļos sākusi pieņemt atsevišķu transportlīdzekļu vadīšanas eksāmenus, taču joprojām nav skaidrs, kad atsāksies populārāko  – vieglās automašīnas vai B kategorijas tiesību iegūšana.

Visiem esošajiem un topošajiem autovadītājiem, apmeklējot CSDD, jārēķinās ar vairākiem jaunumiem. Pakalpojumu saņemšanai jāpiesakās iepriekš un telpās var iekļūt tikai pēc iepriekšēja uzaicinājuma.

Ar teorētiskā eksāmena kārtošanu CSDD  problēmu nav. Klasē datori novietoti pat vairāk nekā divu reiz divu metru attālumā. Eksāmena rezultāti derīgi gadu, bet B kategorijas vadītāja tiesības gan pagaidām neizdosies iegūt, jo to laikā nav iespējams nodrošināt drošu distanci. Toties tiesības var iegūt, lai pārsēstos uz motocikla, mopēda vai kravas auto.

"Mēs izvērtējam riskus, kur ir kontaktā un kur nav. Pretendents, kurš eksāmenu kārto ar motociklu, brauc ar to, eksaminētājs ar savu mašīnu," sacīja CSDD Rīgas klientu apkalpošanas centra klientu vadītāja vietnieks Alberts Krūmiņš.

Tie, kuri nāk kārtot tiesības kravas auto vadītāja kategorijai, mašīnās no eksaminētāja tiek atdalīti ar stikla sienu. Tie, kuri vēlas iegūt  motocikla vadīšanas tiesības, tiek lūgti ņemt līdzi savu ķiveri un austiņas sakariem ar rāciju, bet eksāmenam izsniegtais braucamais tiek rūpīgi dezinficēts.

CSDD arī atgādina, ka maksājumi jāveic elektroniski, bet uz vietas katram tiek vaicāts par pašsajūtu, lai sasirgušie paliktu mājās.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4. aprīlī ziņots, ka miris viens no patversmes “Zilais krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim, nosakot stingrus pulcēšanās ierobežojumus. Visticamāk, ārkārtējo situāciju vēl pagarinās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti