Covid-19 zema riska sarakstā – vien Vatikāns; Eiropā nedaudz sarūk saslimstības līmenis

Ceļošanas Covid-19 zema riska valstu sarakstā aizvien ir tikai viena Eiropas valsts – Vatikāns, ar ko nav tiešo reisu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā pēc Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) datiem šobrīd ir 499,6 (pirms nedēļas – 587,8).

Igaunijā rādītājs samazinājies un aizvadītās nedēļas laikā sasniedza 506,9 (nedēļu iepriekš – 565,1), bet Lietuvas rādītājs samazinājies līdz 845,8 (pirms nedēļas – 862,9).

Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) vidējais rādītājs nedēļas laikā sarucis līdz 783,6 (nedēļu iepriekš – 797,0).

Tikmēr astoņām valstīm Āfrikas dienvidos arvien noteikts īpaši augsta riska statuss.

Lai pēc iespējas novērstu jaunā, potenciāli bīstamāka Covid-19 vīrusa varianta, kas pavisam nesen atklāts Dienvidāfrikas Republikā, izplatību Latvijā, valdība 26. novembrī nolēma liegt izceļot un ieceļot no Dienvidāfrikas Republikas, Lesoto, Botsvānas, Zimbabves, Mozambikas, Namībijas, Svatini, Zambijas. Liegums iebraukt neattieksies uz Latvijas valstspiederīgajiem vai ES pastāvīgajiem iedzīvotājiem ar uzturēšanās atļauju Latvijā.

"Sarkanais saraksts"

Klikšķināt, lai palielinātu:

Avots: SPKC

Ceļotājiem, kuri Latvijā iebrauc vai atgriežas no jebkuras ES/EEZ valsts, kas iekļautas "zaļajā" vai "dzeltenajā" sarakstā, un kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas jeb tā dēvētais Covid-19 sertifikāts, pašizolācija nav jāievēro. Savukārt cilvēki bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta var neievērot pašizolāciju, iebraucot no "zaļā saraksta" valstīm.

"Zaļais saraksts". Drošo valstu sarakstā, kur saslimstība ar Covid-19 nepārsniedz 75 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, aizvien ir viena valsts – Vatikāns.

Klikšķināt, lai palielinātu:

Avots: SPKC

"Dzeltenajā" sarakstā ir 33 ES un EEZ valsts, neskaitot Latviju, kur saslimstība pārsniedz 75 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā. Ieceļojot no šīm valstīm, cilvēkiem, kas nav vakcinēti vai izslimojuši Covid-19, jāievēro pašizolācija. 

Klikšķināt, lai palielinātu:

Avots: SPKC

Savukārt no valstīm un teritorijām ārpus ES/EEZ riska sarakstā ir astoņas valstis, tostarp Lielbritānija, kur kumulatīvais saslimstības rādītājs ir 909,3.

Klikšķināt, lai palielinātu:

Avots: SPKC

No 2. decembra lidostā "Rīga" visiem pasažieriem, ielidojot Latvijā, ir nodrošināta iespēja brīvprātīgi veikt valsts apmaksātu Covid-19 RNS testu, informēja lidostā. Testēšanu lidostā nodrošinās "E.Gulbja laboratorija", un tā būs pieejama visiem ielidojošiem pasažieriem. Saskaņā ar valdības lēmumu brīvprātīgais bezmaksas tests ir pieejams visiem ceļotājiem, arī tiem, kuriem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti