Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Eksāmeniem gatavi nejūtas puse skolu beidzēju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Prioritāro grupu pacientus vakcinēs brīvās rindas kārtībā

Covid-19 vakcīnas «brīvo rindu» prioritāro grupu pārstāvjiem izmēģinās Rīgā 10.aprīlī

Sestdien, 10. aprīlī, divos masu vakcinācijas centros Rīgā pēc brīvas rindas principa bez iepriekšējā pieraksta un pieteikšanās vakcīnas pret Covid-19  varēs saņemt jebkurš četru  prioritāro grupu pārstāvis, paredz Veselības ministrija.

Ministrijas informatīvajā ziņojumā valdībai norādīts, ka 10. aprīlī vakcinācijas pilotprojektā plašas sabiedrības vakcinācijai konferenču centrā “Atta Centre” un Ķīpsalas izstāžu zālē aktuālo prioritāri vakcinējamo personu grupu pārstāvji varēs saņemt vakcīnas pret Covid-19 bez iepriekšēja pieraksta – pēc brīvās rindas principa.

Pacientiem ar hroniskajām slimībām būs nepieciešams ārsta norīkojums. Savukārt smagi slimu bērnu vecākiem un smagi slimu pacientu aprūpētājiem būs jāiesniedz apliecinājums par iederību šai grupai.

Tāpat pašlaik prioritāri vakcīnas pret Covid-19 var saņemt ārstniecības personas un darbinieki, sociālo aprūpes centru darbinieki un iemītnieki, personas vecumā virs 60 gadiem, personas ar hroniskām slimībām un cilvēki ar citām veselības indikācijām pēc ārsta lēmuma.

Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzīmēja, ka “brīvās rindas” izmēģinājums notiks, lai pārliecinātos, kāda ir iedzīvotāju atsaucība šādai iecerei.

Tāpat viņa atklāja, ka izmēģinājumā tiks izmantota tikai “AstraZeneca” vakcīna pret Covid-19.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) valdības sēdē prognozēja, ka šajā eksperimentā varētu vakcinēt 1000 cilvēku dienā, lai cilvēki bez formalitātēm un liekas birokrātijas un bez iepriekšējās pieteikšanās varēs saņemt vakcīnas.  

KONTEKSTS:

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai”/”Par!”) iepriekš pauda, ka brīvās rindas organizēšana, neievērojot prioritāti, “radītu milzīgu sašutumu par to, ka daudzi sirmgalvji vēl nav vakcinēti un sārtvaidži, kas grib ceļot, metas pēc savas vakcīnas”.

Lai nodrošinātu vienotu un skaidru kārtību, organizējot iedzīvotāju vakcināciju, veselības ministrs februāra beigās parakstīja rīkojumu, kas ir saistošs visām ārstniecības iestādēm, kas nodrošinās vakcināciju. Veselības ministrijas (VM) izstrādātā kārtība nosaka pieraksta veidošanas nosacījumus grupu vakcinācijai un balstvakcinācijai (2. vakcīnas devas saņemšana) vakcinācijas iestādēs un ģimenes ārstu praksēs.

Kārtībā tostarp noteikts arī: lai novērstu vakcīnu devu zudumus, paredzēts, ka vakcinācijas iestāde veido vakcinējamo rezerves sarakstus no aktuālās prioritāri vakcinējamās vai nākamās prioritāri vakcinējamās sabiedrības grupas. Tas ļaus operatīvi nodrošināt vakcinējamo aizvietošanu gadījumā, kad kāds nav ieradies.

Ja vakcinācijas dienas beigās vakcinācijas iestādē tomēr veidojas neizlietoto vakcīnu devu uzkrājums, ko nav iespējams saglabāt uz nākamo dienu, ir pieļaujams vakcinēt cilvēkus arī ārpus noteiktās prioritāri vakcinējamās grupas, vienlaikus nosakot, ka cilvēku skaits nedrīkst būt lielāks kā flakonā ietilpstošo devu skaits, un šāda vakcinācija ir jādokumentē un jāpamato.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt