Covid-19 vakcinācijas un ierobežojumu pretinieki kļūst agresīvāki pret apsardzes darbiniekiem

Pandēmijas dēļ sabiedrībā pastiprinoties agresīvam noskaņojumam, Drošības profesionāļu asociācija aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un cienīt apsardzes nozares darbiniekus un viņu sniegto ieguldījumu kārtības uzturēšanā. Dažādās iestādēs visā valstī apsargi arvien biežāk saskaras ar negācijām, naida uzplūdiem un nepamatotiem pārmetumiem, Latvijas Radio pastāstīja asociācijas valdes loceklis Mārtiņš Melnis.

Drošības profesionāļu asociācijas valdes loceklis Mārtiņš MelnisEdgars Kupčs

Covid-19 vakcinācijas pretinieki izvēlas vainot tieši apsargus, jo viņu pienākumos ietilpst ierobežojumu izpildes kontrole. Pieredze rāda, ka šie konflikti ātri vien pāraug personīgos apvainojumos un solījumos fiziski izrēķināties ārpus darba laika.

"Pēdējā laikā būtiskāki konflikti ir konstatēti veikalā “Depo”. Sabiedrībā zināmi antivakceri, kas jau apzināti, ierodoties pie veikala stāvvietas, sāk filmēšanu un agresīvi dodas pret apsardzes darbiniekiem, lai paustu savu nepatiku, un šo visu arī publicē tiešraidē," pastāstīja Melnis.

Tāpat viņš norādīja arī uz kādu fiziskas agresijas gadījumu: “Ventspilī pie jaunatklātā veikala “Lidl”, stāvot rindā, antivakceri, cilvēki, kas ir pret vakcinēšanos un noteikumu ievērošanu, ir izrādījuši agresiju gan pret cilvēkiem, kas stāv rindā un ievēro noteikumus, gan pret drošības personālu, uzsākot fizisku iespaidošanu.

Sākās grūstīšanās, kas beidzās dažbrīd ar kautiņiem un policijas iesaisti.”

“Ja apsardzes pakalpojums tiek nolīgts nodrošināt “zaļos režīmus” tirdzniecības centros un lielajos veikalos, tad apsardzes pirmais pienākums parasti ir pārliecināties par to, ka šie noteikumi tiek ievēroti. Drošības profesionāļu asociācija aicina sabiedrību ar izpratni izturēties pret šiem jautājumiem. Ne apsardze, ne veikala īpašnieki nav šos noteikumus izdomājuši, bet tiek pildīti valstī noteiktie normatīvie akti, tādā veidā palīdzot sabiedrībai un valstij kopumā ātrāk tikt no šīs krīzes ārā,” piebilda Melnis.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tostarp uzsvars likts uz darbu attālināti un valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem pienākumu potēties pret Covid-19. Noteikti arī ierobežojumi tirdzniecībā, pakalpojumos, ēdināšanā, kā arī kultūras jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt