Rīta Panorāma

Hokejisti: mūsu fani ir fenomenāli

Rīta Panorāma

Lukašenko tiksies ar Putinu

Vakcinācijas tempi Latvijā. Intervija ar Vakcinācijas biroja pārstāvi Ievu Stūri

Covid-19 vakcinācijas organizētāji gatavi vēl kāpināt potēšanas apjomus

Pēdējās nedēļās Latvijā sasniegti iecerētie vakcinācijas pret Covid-19 tempi – aptuveni 100 000 pošu nedēļā. Un pašlaik esot gatavība apjomu kāpināt vēl, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Ieva Stūre.

Aizvadītajā nedēļā vakcinācijas epizožu skaits bija vairāk nekā 103 000, bet vēl nedēļu iepriekš – 109 000. Iepriekš nospraustais temps bija 100 000 vakcinācijas epizožu nedēļā, sacīja Stūre.

Viņa piebilda, ka informācija par vakcinācijas faktu mēdz nonākt kopējā sistēmā ar dažu dienu nobīdi. Tāpēc kopējie dati par vakcinācijas apjomu katrā nedēļā ir zināmi vien dažas dienas vēlāk.

“Un esam gatavi tempu kāpināt, jo vakcīnu pievedumi būs vēl lielāki. Tagad viss atkarīgs ir no iedzīvotājiem,” sacīja Stūre.

Tuvākajā laikā Latvijā gaidāmas visu Eiropas Savienībā reģistrēto vakcīnu pievedums. Tostarp tiks atvestas “AstraZeneca” ražotās vakcīnas, ar ko būs iespējams nosegt jūnijā nepieciešamo otro devu apjomu.

Pašlaik ir atvērti 13 000 pierakstu laiki tuvākajās nedēļās. Turklāt esot iespējams atrast arī brīvus potes saņemšanas laikus jau tuvākajās dienās vai pat nedēļās nogalē. Tiklīdz aizpildīsies brīvās vietas, pakalpojuma sniedzēji esot gatavi atvērt vēl jaunus laikus pierakstam.

Taujāta par senioru vakcinācijas tempiem, Stūre pastāstīja, ka “rinda ir interesanta un lēkājoša”. Kādās dienās saņemt poti atnāk ļoti daudz senioru, bet ir daži centri, kur seniori nenāk vispār. Vakcinācijas organizētāji mudina cilvēkus, kas vecāki par 65 gadiem, doties saņemt vakcīnu pret Covid-19.

Savukārt ļoti liela interese ir par vakcināciju darba vietās.

KONTEKSTS:

Pašlaik Latvijā vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši aptuveni 28% pieaugušo iedzīvotāju, kuri  vecāki par 16 gadiem, un sākts vakcinēt arī 16 gadus sasniegušus jauniešus.  

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Pieteikties vakcīnai pret Covid-19 iespējams vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti