Covid-19 Vakcinācijas nodaļa darbu beigs jūnija beigās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) Covid-19 Vakcinācijas projekta nodaļa darbu beigs ar jūnija beigām. Tas izriet no veselības ministra Daniela Pavļuta sacītā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".

Pavļuts norādīja, ka šobrīd 60% jeb seši no 10 Vakcinācijas nodaļas darbiniekiem jau beiguši darba attiecības un pārējie strādās līdz jūnija beigām.

Pēc nodaļas darbības beigām tās funkcijas pārņems citas veselības aprūpes resora iestādes – Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un NVD, piebilda ministrs.

Pavļuts skaidroja, ka Covid-19 vakcinācijas procesā Latvijā Vakcinācijas birojam, vēlāk – NVD Vakcinācijas projekta nodaļai, bijusi svarīga loma iedzīvotāju potēšanas organizēšanā. 

“Šī vienība tika izveidota, lai veiktu valsts mēroga vakcinācijas projektu. Darbs ir izdarīts un 1,3 miljonu cilvēku ir vakcinēti. Šobrīd tam darbam ir jāatgriežas pamatsistēmā, (..) tā aktīvā fāze ir beigusies,” atzīmēja veselības ministrs, piebilstot – ja rudenī būs nepieciešams spert kādus soļus kovida pandēmijas apkarošanai, tad NVD un SPKC ar to būs jātiek galā. 

KONTEKSTS:

Gandrīz divus gadus kops Covid-19 pandēmijas sākuma, šī gada marta beigās vakcinācija pret Covid-19 Latvijā praktiski apstājās, un tobrīd no visiem Latvijas iedzīvotājiem vakcināciju bija pabeiguši 69%. 

Bet būtiski samazinoties saslimstībai, no 1. aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu, saglabājot dažus izņēmumus riskantās vidēs, piemēram, veselības aprūpē, sociālās aprūpes iestādēs, ieslodzījuma vietās un citur. No 15. maija maskas nav jāvelk arī sabiedriskajā transportā.

Epidemiologs Ņikita Trojanskis savukārt brīdināja, ka Covid-19 epidēmijas beigas būs atkarīgas no tā, kā gan epidemiologi, gan sabiedrība uztvers vīrusa draudus.  Bet Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs paredz, ka rudenī noteikti būs sagaidāms slimības "pacēlums".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti