Krustpunktā

Daļa skolēnu atsāks mācīties klātienē, premjeru neapmierina Vakcinācijas biroja darbs

Krustpunktā

Diskusija: Labticīgie ieguvēji un viņu tiesību aizstāvība

Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča: Šis nav viegls darbs

Covid-19 Vakcinācijas biroja vadītāja atvainojas par iespēju apiet vienoto rindu

Veselības ministrijas Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča atvainojās par situāciju, kad pagājušajā nedēļā pretēji biroja solījumam aicināt uz vakcināciju seniorus, kuri reģistrējušies vietnē “manavakcina.lv” vai pa tālruni 8989, pirmie pie vakcīnas tikuši tie, kuri paši pieteikušies lielo slimnīcu vakcinācijas kabinetos.

Juhņēviča Latvijas Radio raidījumā “Krustpuntā” atvainojās par šo situāciju un norādīja, ka turpmāk tā vairs nenotikšot, un prioritāro grupu pārstāvji, kuri reģistrējušies vakcinēšanai, saņems aicinājumu, nevis paši varēs meklēt iespēju tikt pie vakcīnas.

Biroja vadītāja skaidroja, ka situācija, kad aktīvākie seniori pie vakcīnas varēja tikt ātrāk, izveidojās, jo slimnīcu vakcinācijas kabinetos bija vakcīnas, kas bija paredzētas mediķu potēšanai un tās nedrīkstēja ilgāk glabāt.

Juhņēviča stāstīja, ka vakcīnas bija ledusskapjos, un, lai atlikums neveidotos, bija atvērta iespēja vakcinēt nākamo prioritāro grupu.

Viņa apgalvoja, ka šī sistēma nu ir sakārtota un pašlaik ir divas pieteikšanas iespējas – “Manavakcina.lv” un pa tālruni 8989, tāpat iedzīvotājus var pierakstīt ģimenes ārsti.

“Protams, var atvainoties par brīvdienām, kad bija neskaidrība par pieteikšanās kārtību”, par situāciju aizvadītajā nedēļā, kad daži tika rindai par priekšu, sacīja Juhņēviča.

Viņa uzsvēra, ka tagad situāciju var uzskatīt par sakārtotu, un aicināja neuztraukties, ja kāds seniors vēl nav saņēmis aicinājumu vakcinēties, jo šie aicinājumi pakāpeniski nonāks līdz visiem, kas reģistrējušies.

Biroja vadītāja arī atzina, ka līdz šim ir fiksēti vairāki gadījumi, kad cilvēki, piesakoties vakcīnai, sniedz nepatiesos datus par piederību kādai prioritārajai grupai. Viņa norādīja, ka šos datus filtrē un aicināja cilvēkus būt godprātīgiem.

Viņa atzina, ka kopumā vakcinācijas process “varētu būt daudz koordinētāks un organizētāks”, bet daudzas lietas izstrādātas vienlaicīgi un ir jārīkojas ātri, un nav laika gaidīt, lai pārdomātu un uzlabotu risinājumus.  

Tie iedzīvotāji, kas ir vecumā virs 70 gadiem un vēl nav pieteikušies savai vakcīnai, tiek aicināti reģistrēties pie sava ģimenes ārsta, vietnē www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.

KONTEKSTS:

Aizvadītās nedēļas nogalē pirmie iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem sāka saņemt vakcinācijas pret Covid-19 uzaicinājumus īsziņās vai e-pasta formā. Vakcinēties uzaicinātie tiks nosūtīti uz trīs vietām – Bērnu slimnīcu, Stradiņa slimnīcu un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu.

Bet laikā, kamēr desmitiem tūkstošu Latvijas senioru Covid-19 poti vēl pacietīgi gaidīja, 95 pie pirmās devas jau ir tikuši, negaidot kopējā rindā. Turklāt pie Covid-19 potēm izdevies tikt arī diviem operatīvo dienestu darbiniekiem, kādam izglītības iestādes darbiniekam un arī vienam cilvēkam “pēc paša vēlēšanās”.   

Turpinot sabiedrības vakcināciju pret Covid-19, plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Līdz ar sociālo aprūpes centru klientiem un darbiniekiem otrajā prioritārajā grupā plānots vakcinēt arī nacionālajai drošībai svarīgas amatpersonas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus pārējos sabiedrības locekļus, kas vakcināciju nav saņēmuši iepriekš.     

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt