Panorāma

Ar Covid slima maksas rezidente, pilnīgi neaizsargāta

Panorāma

Baltkrievijai atņem pasaules čempionāta rīkotāja tiesības

Vakcinācijas birojā sola divreiz lielāku algu, nekā paredz normatīvi

Covid-19 vakcinācijas birojā sola divreiz lielāku algu, nekā paredz normatīvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Līdz otrdienai, 19. janvārim, var pieteikties darbam topošajā Vakcinācijas projekta birojā. Lai gan birojs būs Veselības ministrijas struktūrvienība, biroja vadītājam  paredzēts divreiz augstāks atalgojums, nekā valsts iestādēs pieļauj normatīvie akti. Ministrija skaidro, ka tādā veidā iecerēts piesaistīt augsta līmeņa profesionāļus.  

“Pieteikšanās ir iespējama līdz rītdienas dienas vidum, tā kā aicinu visus profesionāļus, kas vēlas kalpot Latvijas sabiedrībai šajā sarežģītajā laikā, likt lietā savas zināšanas,” aicināja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”).

Vakcinācijas projekta birojs būs atbildīgs par vakcinācijas procesu kopumā, tajā skaitā par vakcinēšanas vietu izveidi, vakcīnu piegādi, rindas veidošanu un sabiedrības informēšanu.

Birojs būs jauna Veselības ministrijas struktūrvienība, kas atradīsies veselības ministra uzraudzībā.

Normatīvie akti kā augstāko mēnešalgu ministrijās noteic 2441 eiro mēnesī. Tomēr uz Vakcinācijas projekta biroja darbiniekiem ierastā kārtība neattieksies.

“Vakcinācijas procesa koordinācijas biroja amatu atalgojums būs izņēmums no spēkā esošā regulējuma, ņemot vērā specifiskās prasības, termiņus un daļai amatu – valsts pārvaldei netipiskās funkcijas,” skaidroja Valsts kancelejas pārstāve Ilze Pavlova.

Netipiskās funkcijas esot masveida vakcinēšana kopumā.

Lai varētu maksāt vairāk nekā citiem valsts pārvaldē, biroja darbinieku maksimālās algas ir noteiktas rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu. Vadītājam paredzēts maksāt līdz 4905 eiro, vakcinācijas procesa, loģistikas, informācijas tehnoloģiju (IT) un komunikācijas koordinatoriem – 4247 eiro, digitālo mediju speciālistam – 3386 eiro, biroja administratoram – 2729 eiro, datu analītiķim – 2446 eiro, komunikācijas vadītāja asistentam – 2108 eiro, savukārt zem diviem tūkstošiem saņems tikai biroja sekretārs, kam alga noteikta līdz 1577 eiro.

“Rīgā IT, loģistikas, komunikācijas vadītāju atalgojums ir virs 3000 eiro mēnesī, un jāņem vērā, ka Vakcinācijas biroja gadījumā svarīgi ir tas, ka šis darbs ir jāsāk praktiski nekavējoties, un tas ir darbs uz ierobežotu laiku,” norādīja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Veselības ministrijas pārstāvis pauda, ka atalgojuma noteikšanā ministrija vadījusies pēc personāla atlases kompānijas “Fontes” 2019. gada pētījuma par algām privātajā sektorā.

“Fontes” Latvijas Televīzijai komentēt Vakcinācijas projekta biroja algas atteicās, jo kompānijai nav informācijas ne par darba uzdevumiem, ne prasīto pieredzi.

Publiskus dažu dienu konkursus ministrija izsludinājusi tikai uz pieciem vislabāk atalgotajiem amatiem birojā.

“Manuprāt, ir jādod arī tiem cilvēkiem, kas tiks konkursa kārtā atlasīti, piemēram, biroja projekta vadītājam, iespēja pieaicināt tehniskos darbiniekus, ar kuriem vēlas kopā strādāt,” skaidroja Pavļuts.

Valdība biroja izveidei kopumā piešķīrusi ap 640 000 eiro. Veselības ministrija norāda, ka iespēju amatu birojā savienot ar citu darbu ministrija vērtētu individuāli, tomēr darba apjoma dēļ, visticamāk, tas nebūtu iespējams.

KONTEKSTS:

Valdība 14. janvārī apstiprināja veselības ministra Daniela Pavļuta ("Attīstībai/Par!") iniciatīvu veidot vakcinācijas projekta uzraudzības padomi un projekta vadības biroju. Ministrs cer, ka birojā galvenos projekta vadītājus varētu atlasīt līdz nākamās nedēļas vidum un nedēļas beigās viņi varētu sākt darbu.

Līdz 28. janvārim Veselības ministrija sagatavos un valdībai izskatīšanai iesniegs precizēto informatīvo ziņojumu "Par Covid-19 vakcīnu ieviešanas stratēģiju".

Latvija līdz šim saņēmusi trīs Covid-19 vakcīnu kravas – pirmajās divās piegādēs saņemtas 23 400 vakcīnu devas, bet trešajā – vēl 6800 devas. Šīs ir “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās vakcīnas.  No 12. janvāra Latvijā pieejama arī "Moderna" izstrādātā vakcīna, kas apstiprināta izmantošanai Eiropas Savienībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti