Covid-19 vairāk bīstamā delta varianta notekūdeņos Latvijā gandrīz vairs nav

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Covid-19 delta variants notekūdeņos Latvijā gandrīz vairs netiek konstatēts, liecina Veselības ministrijas informācija.

Delta variantu vairs nekonstatē

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") otrdien valdības sēdē pastāstīja, ka vīrusa klātbūtne notekūdeņos kopumā samazinās.  Tas saskan ar kopējo tendenci saslimstībai samazināties.

Daugavpilī un Rēzeknē kopējā koncentrācijas tendence ir kāpjoša, kas varētu būt izskaidrojams ar omikrona lipīgākā apakštipa B.A.2 izplatības pieaugumu un par medicīniski neatklātu gadījumu klātbūtni.

Pavļuts norādīja, ka visur Latvijā pašlaik dominē omikrona līnijai raksturīgās mutācijas. Tas nozīmē, ka smago gadījumu skaits slimnīcās kļūs mazāks.

Pēc ministra teiktā, arī no Ukrainas iebraukušo cilvēku vidū nav novērojama lielāka saslimstība ar Covid-19, un no sekvencētajiem paraugiem redzams, ka viņi slimo ar omikrona variantu.

Slimnīcās situācija saglabājas nemainīga

Covid-19 gultu noslodze Latvijas slimnīcās saglabājusies nemainīga. No 21. līdz 27.martam bija aizņemti 63% no visām Covid-19 gultām. Aizvadītajā nedēļā bija aizņemti 42% intensīvās terapijas gultu un 63% Covid-19 nodaļu gultu.

Nedēļas laikā par 5%  – no 1084 uz 1027 – samazinājies pārprofilēto Covid-19 gultu skaits. Pacienti papildus tiek ārstēti citu profilu nodaļās, kā arī specializētajās slimnīcās.

Lielākā Covid-19 gultu noslodze ir Latgalē. Tur aizņemti 72%. Zemgalē aizņemti 69%, Rīgā – 63%, Vidzemē –  58%, Kurzemē – 37%.

Rudenī Covid-19 situācija var mainīties

Situācija var mainīties rudenī, kad atkal var saasināties Covid-19 izplatība.

"Mēs gatavojamies tam, ka rudenī būs Covid-19 sezonālās infekcijas scenārijs. Proti, līdzīgi kā smagas gripas gados, kad ir riski gados vecākiem cilvēkiem, palielinās slimnīcu noslodze un mirstība ir virs normālā līmeņa. Prioritāri būtu jāveic vakcinācija riska grupām," stāstīja Pavļuts.

Vienlaikus viņš sacīja, ka smagākas Covid-19 sezonālās infekcijas gadījumā, iespējams, būs jādomā, kā nepieļaut veselības aprūpes sistēmas pārslodzi. Tādējādi var nākties atgriezties pie atsevišķiem drošības pasākumiem – masku valkāšanas un vakcinācijas sertifikātu uzrādīšanas.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus. Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Šogad kopš janvāra būtisks saslimstības vilnis tika novērots arī Latvijā, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai.

No 1. aprīļa tiek atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu, saglabājot dažus izņēmumus riskantās vidēs, piemēram, veselības aprūpē, sociālās aprūpes iestādēs, ieslodzījumu vietās un citur.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti