Dienas ziņas

Sāk dalīt sejas maskas

Dienas ziņas

Pārvietojoties kajakos, attīra upi

Aicina rīkoties pirms epidemiologa zvana

Covid-19 uzliesmojums Jēkabpils bērnudārzā: inficētās kontaktpersonas turpināja iet uz darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jēkabpils bērnudārzā “Auseklītis” Covid-19  slimība strauji izplatījās, kad uz darbu turpināja doties vairākas slimnieku kontaktpersonas, jo nebija sagaidīts zvans no epidemiologiem un oficiālais kontaktpersonas statuss.

No pirmdienas, 16. novembra, pirmsskolas izglītības iestāde “Auseklītis” ir slēgta uz divām nedēļām. Šādu lēmumu pašvaldība pieņēma aizvadītajā piektdienā, kad jau bija zināms par astoņiem Covid-19 gadījumiem – pieciem pedagogiem un trim bērniem.

Tomēr vēl iepriekšējās dienās, kad zināmo gadījumu skaits bija mazāks, uz darbu turpināja doties vairākas slimnieku kontaktpersonas, radot satraukumu kolēģu vidū.

 “No pirmā gadījuma visi izolēti, no otrā gadījuma arī visi izolēti. Pārējie turpina dzīvi bērnudārzā un ārpus bērnudārza. Viss turpinās. Principā mēs, pirms ejam darbā, pārmetam krustus, jo tur jau nav paredzams. Mēs arī baidāmies, mums arī ir savas ģimenes. Visu laiku sanāk strādāt tādā stresā,” stāstīja kāds bērnudārza “Auseklītis” darbinieks.

Bērnudārza vadība uzsver, ka visi tie darbinieki, kurus par kontaktpersonām pagājušās nedēļas laikā atzina Slimību profilakses un kontroles centrs, uz darbu nenāca.

Tomēr jāņem vērā, ka līdz epidemiologu zvanam var paiet vairākas dienas.

“Informācija jau nāk diezgan ilgi, kamēr viņi nodod, kamēr apzina tos cilvēkus. Katram zvana centrs, un tad [viņš] zvana man, un es tālāk rakstu rīkojumus vai ziņojumus, kas jāraksta. Ko saka mums profilakses centrs, to mēs darām,” klāstīja Jēkabpils pilsētas bērnudārza “Auseklītis” direktore Anita Paģire.

Slimību profilakses un kontroles centrā uzsver, ka pozitīva Covid-19 analīžu rezultāta gadījumā centra pārstāvji vispirms zvana pacientam. Tas parasti notiek 24 līdz 36 stundu laikā.

Kontaktpersonas zvanu saņem vēl vēlāk, tādēļ labāk negaidīt, bet palikt mājās uzreiz pēc tam, kad ir saņemta informācija par kolēģa saslimšanu un ir zināms, ka ar šo cilvēku ir būts tuvā kontaktā.

“Vislabāk to zinās pats darba kolektīvs, kurš ar slimnieku ir ticies ilgāk par 15 minūtēm un bijis kontaktā tuvāk par diviem metriem. Iekšēji nosakot un negaidot epidemiologa zvanu, šo rīcību var veikt pats kolektīvs, iekšēji izvērtējot savas darbības,” norādīja Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Arī paši Covid-19 pacienti aicināti būt atbildīgiem un vēl pirms saziņas ar epidemiologu pārdomāt, ar kuriem cilvēkiem ir sanācis kontakts iepriekšējo dienu laikā, un brīdināt šos cilvēkus par to, ka viņiem labāk palikt mājās. Šāda rīcība ļaus daudz ātrāk ierobežot slimības izplatību.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība 6. novembrī nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā būs jauni stingrāki ierobežojumi

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti