Panorāma

Līdz šim "Dod pieci" saziedoti 99 510 eiro

Panorāma

Lielbritānijā izplatās jauns koronavīrusa paveids

Covid-19 smagi skar arī mediķus

Covid-19 smagi skar arī mediķus, Latvijā viens ārsts miris

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Viens ārsts no Covid-19 vīrusa izraisītām sekām  ir miris, vēl vairāki smagā stāvoklī atrodas slimnīcā - tāda šobrīd ir arī Latvijas realitāte. Ārsti, kuri cīnās par katra pacienta dzīvību, piekrīt, ka tad, kad slimnīcā ieved kolēģi –  mediķi, ir īpaši smagi. 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Sepses klīnikas vadītājs Oļegs Šuba datortomogrāfijas attēlos rāda, cik dramatiskas izmaiņas skārušas kādas mediķes plaušas. Slimnīcā decembra sākumā nonākusī mediķe šobrīd guļ vienā no desmit intensīvās terapijas gultām un ārsti turpina cīņu par viņas dzīvību.

Sešu dienu laikā pacientes plaušas krasi zaudēja spēju uzņemt skābekli. "Tas ir kovids, tīrs kovids, vairs nekā. Var redzēt, kas palika no normāliem audiem," teica Šuba.

Cits ārsts, kuram bija arī vairākas citas smagas saslimšanas, pēc pārslimota Covid-19, ir miris.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš pastāstīja, ka izveidotajās trijās karantīnas nodaļās starp pacientiem ir arī pašu darbinieki. Ir arī tādi pašu kolēģi, kas atrodas smagā stāvoklī. Slimnīcā ir 160 darbinieki, kas ir gan saslimuši, gan kontaktpersonas, un tas ir jūtams robs personālā.

"Mēs esam spiesti aprūpēt arī savus kolēģus, kas ir saslimuši ar kovidu," paskaidroja Muciņš. 

Kur mediķi inficējušies, vairs neesot iespējams noteikt, jo vīrusa izplatība Latvijā ir pārāk plaša, lai atklātu kontaktpersonas. Inficēšanās ceļi ir dažādi gan darbā, gan sadzīvē, teica Muciņš.

Reizi nedēļā ar siekalu testu palīdzību tiek pārbaudīti visi slimnīcā strādājošie. Tas ļauj ātrāk atklāt vīrusa nēsātājus. Aizsarglīdzekļu netrūkstot un regulāri tiek papildināti to krājumi, taču pašu mediķu spēki izsīkst. Bieži viņu izdegšanu veicina arī uzskats, ka Covid-19 vispār nav un tas ir mediju izgudrots.

"Mums tiešām nav laika nodarboties ar visiem tiem feikiem, kas izplatās sabiedrībā," uzsvēra Šuba. "Mums šobrīd pieaug strauji pacientu skaits, viņi ir smagi, mums jānodarbojas ar viņu glābšanu. Mēs arī esam cilvēki, mēs arī nogurstam, mēs arī gribam kaut kādu atbalstu, mums kaut kur jāsmeļas enerģiju. Bet redzot to, kas notiek soctīklos, tas nevairo mūsu spēkus cīņai ar Covid infekciju."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti