Panorāma

Ar traktoriem pret bruņutehniku

Panorāma

Džo Baidens – pieredzējis politikas veterāns

Cilvēki nevēlas izolēties viesnīcās

Covid-19 slimnieki un kontaktpersonas aizvien nesteidz izolēties viesnīcās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ja Covid-19 slimnieks un kontaktpersona izvēlas pašizolēties viesnīcā, lielāko daļu no uzturēšanās izmaksām sedz valsts. Viesnīcas, cerot uz pieprasījumu, pašizolācijai atvēlējušas vairāk nekā 900 numuriņu. Bet šo iespēju izmantojuši tikai daži.

Kopš decembra beigām dažādās tūristu mītnēs var izolēties iedzīvotāji ar viegliem Covid-19 simptomiem, kontaktpersonas un cilvēki, kuri ārstējušies stacionārā un kuru stāvoklis uzlabojies. Lai līdzfinansētu cilvēku palikšanu viesnīcās, atvēlēti vairāk nekā 2 miljoni eiro. Cilvēkus izmitināt pieteicās 24 tūrisma mītnes.

“Kopumā 325 numuros bijām gatavi izmitināt mūsu viesnīcās. Pašreiz izolējas 12 klienti. Noteikti bijām gaidījuši lielāku ieinteresētību no iedzīvotāju puses,” pastāstīja viesnīcu operatora SIA “Mogotel” valdes locekle Sabīne Krieviņa.

Programmas mērķis bija gūt “trīs zaķus ar vienu šāvienu”. Cilvēkiem izolējoties viesnīcā, naktsmītnes gūtu papildu ienākumus, tiktu mazāk apdraudēti pārējie ģimenes locekļi un slimnīcās atbrīvotos gultas. Tomēr cilvēki negribīgi izvēlas izolācijas laiku pavadīt tūrisma mītnēs.

Viesnīcu operatora “Mogotel” pārstāve zināja teikt, ka

iedzīvotāji baidās slimošanas laiku pavadīt vienatnē.

“Tīri cilvēcīgas bailes atrasties kaut kur ne savā mājvietā, nezinot, kā būs ar veselību. Nezinot, kam prasīt palīdzību, kas pados tējas krūzi, kad tas būs nepieciešams,” sacīja Krieviņa.

Otrs arguments ir tas, ka daļa izmaksu jāsedz pašam klientam. Valsts sedz 80% no izmitināšanas izmaksām, un ēdināšana jāsedz pašam. Ēdiena cenas viesnīcās ir atšķirīgas, zemākās ir aptuveni 3 eiro par maltīti. Bet, saskaitot visas ēdienreizes kopā un pareizinot ar 14 dienām, kas jāpavada pašizolācijā, izmaksas ir augstas.

“Izmaksas ir no 10 līdz 20 eiro [dienā], bet, ja vidēji ir jādzīvo dienas 10 tur, tad arī šī summa ir diezgan vērā ņemama,” norādīja Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) pārstāve Iveta Strupkāja.

Pašlaik tiek plānoti grozījumi projektā, lai varētu arī ēdināšanu segt 80% apmērā.

“Ja izdosies to iekļaut grozījumos un tiks līdzfinansēta ēdināšana, tam vajadzētu šo programmu padarīt krietni pievilcīgāku,” uzskata Strupkāja.

Plānots arī palielināt cilvēku skaitu, kas var izmantot šo iespēju, un atrast vairāk reģionālo naktsmītņu. “Šo iespēju varētu izmantot tie cilvēki, kas atgriežas Latvijā pēc darba komandējuma vai atpūtas braucieniem. Iespējams, ja reģionālais pārklājums būtu labāks, interese būtu lielāka,” norādīja LIAA pārstāve.

Viesnīcu operators “Mogotel” vērtēja, ka programma pēc būtības ir laba. Ja tā darbotos pilnā jaudā, ieguvēji būtu visi iesaistītie. Pašlaik cerības tiek liktas uz iespējamām izmaiņām, kas samazinātu izmaksas klientiem un tādējādi piesaistītu vairāk cilvēku.

KONTEKSTS:

Valsts nolēma apmaksāt Covid-19 slimnieku un kontaktpersonu pašizolēšanos viesnīcās, sedzot 80% no izmitināšanas pakalpojuma, bet ne vairāk par 35 eiro par nakti Covid-19 slimnieku kontaktpersonām un Covid-19 pacientiem ar viegliem slimības simptomiem, un 100% apmērā, bet ne vairāk par 45 eiro par nakti personām, kuras atgriezušās Latvijā no ārvalstīm valsts noteiktajā repatriācijas kārtībā.

Pašizolācijas programmā pieteicās ne mazums viesnīcu, taču janvāra sākumā bija vērojams, ka pieprasījums ir niecīgs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti