Covid-19 slimības lapas plāno izsniegt tikai personām ar sertifikātu

No šā gada 25. oktobra līdz 31. decembrim tiks atjaunotas valsts apmaksātās darbnespējas lapas, saslimstot ar Covid-19, kuras plānots izsniegt tikai tām personām, kam ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai kuras ir saņēmušas atzinumu par nepieciešamību atlikt personas vakcināciju pret Covid-19. To paredz valdībā akceptētie grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu".

Labklājības ministrijā (LM) informēja, ka no 25. oktobra līdz 31. decembrim cilvēkiem, kuriem ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai kuri ir saņēmuši medicīnisku atzinumu par nepieciešamību atlikt personas vakcināciju pret Covid-19, piešķirs slimības pabalstu no pirmās darbnespējas dienas sakarā ar izsniegtajām darbnespējas lapām B saistībā ar Covid-19 saslimšanu.

Grozījumi paredz, ka, ja vakcinētajiem, pārslimojušiem vai tiem, kuri ir saņēmuši medicīnisku atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret Covid-19, ir izsniegta darbnespēja lapa akūtu augšējo elpceļu infekciju dēļ, par laiku no darbnespējas pirmās līdz darbnespējas trešajai dienai izsniegs darbnespējas lapu B un par šo periodu piešķirams un izmaksājams slimības pabalsts.

Iepriekš nebija spēkā nosacījums par sadarbspējīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta vai atzinuma nepieciešamību, teikts likumprojekta anotācijā.

Ja personu nosūtīs veikt analīzes par saslimšanu ar Covid-19 un analīzes būs  pozitīvas – slimības pabalstu piešķirs par laiku no darbnespējas pirmās dienās, līdz persona atgūs darbspējas. Ja analīzes būs negatīvas, bet darbnespēja turpināsies, izsniegtā darbnespējas lapa B noslēdzama trešajā darbnespējas dienā un atverama darbnespējas lapa A. Slimības nauda un slimības pabalsts tad izmaksājams vispārējā kārtībā. Ja ārsts, izvērtējot personas veselības stāvokli, uzskatīs, ka personai nav nepieciešams veikt Covid-19 analīzes, taču darbnespēja personai turpinās, par laiku pēc darbnespējas trešās dienas, atverama darbnespējas lapa A (pēc analoģijas, kā situācijā, ja Covid-19 analīzes ir negatīvas).

Cilvēkiem, kuriem nebūs sadarbspējīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta vai kuri nebūs saņēmuši atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret Covid-19, saslimšanas ar Covid-19 situācijā par pirmajām 10 darbnespējas dienām tiks izsniegta darbnespējas lapa A (apmaksā darba devējs) un, sākot ar 11. darbnespējas dienu, tiks piešķirts slimības pabalsts (par darbnespējas lapu B).

Likuma grozījumi vēl jāskata Saeimai.

KONTEKSTS:

Pēdējā vairāk nekā pusotra gada laikā, kopš sadzīvojam ar koronavīrusa izraisīto pandēmiju, valsts apmaksātās Covid-19 slimības lapās iztērēti 70,5 miljoni eiro. Pret visu summu, kas šajā periodā tērēta B lapām, tā gan bija vien aptuveni piektā daļa. Bet visvairāk slimības pabalstiem saistībā ar Covid-19 tērēts šā gada februārī un martā, kad bija daudz sasirgušo un daudz stacionēto pacientu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt