Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Lampai» seko līdzi arī Apvienotajā Karalistē

Covid-19 skartajā Murjāņu Sporta ģimnāzijā mācības notiek

Covid-19 skartajā Murjāņu Sporta ģimnāzijā mācības notiek

Šis mācību gads klātienē sācies arī Covid-19 skartajā Murjāņu Sporta ģimnāzijā. Tur pirms mēneša slimība atklāta vairākiem audzēkņiem un vienam trenerim. Šobrīd lielākā daļa no saslimušajiem ir veseli, bet ne visi. Pirms pirmā septembra Covid-19 testi veikti arī visam personālam, un pagaidām darba organizāciju pavada ļoti striktas epidemioloģiskās drošības prasības.

"Pagājis mēnesis kopš Covid-19 uzliesmoja šeit, Murjāņu Sporta ģimnāzijā, kad saslima 11 audzēkņi un viens treneris. Šī mēneša laikā Covid-19 slimnieku pulkam klāt nācis vēl viens audzēknis. Tiesa, tagad, septembrī, lielākā daļa, bet ne visi ir veseli," sacīja Murjāņu Sporta ģimnāzijas ārste Inese Zemīte.

1. septembrī visi 148 audzēkņi skolā ieradušies ar ārsta izziņu par viņu veselības stāvokli un izziņu arī par Covid-19 analīžu negatīviem rezultātiem. "Veseli ir astoņi no 13 cilvēkiem un pieciem vēl joprojām ir pozitīvs Covid-19 testa rezultāts, un viņi šobrīd neatrodas skolā. Pirmajā dienā veicām arī visa personāla otrreizējo pārbaudi, un jāsaka, ka esam visu izdarījuši maksimāli, jo otro reizi arī viss personāls, tie ir aptuveni 50 cilvēki, visi bija Covid-19 negatīvi," teica Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktora pienākumu izpildītājs Sergejs Čevers.

12. klases skolniece Viviana arī īsi pirms došanās uz skolu veica Covid-19 testu. Tas bija negatīvs. Jauniete ir priecīga, ka pēc vairāku mēnešu pieredzes, mācoties mājās, var atkal satikt klasesbiedrus un trenēties. Satikšanos gan gribētos vairāk.

"Mēs varam satikties ārpus telpām, svaigā gaisā, bet klasē tikai ar klasesbiedriem. Kopmītnēs dzīvojot, mēs esam sadalīti pa saviem sporta veidiem un tur mēs baigi neejam viens pie otra. Vairāk esam noslēgti," norādīja Viviana.

Mācību klasēs, kopmītnēs un treniņu vietās ielaiž tikai audzēkņus un trenerus. Nedz vecāki, nedz kāds cits telpās atrasties nedrīkst. Tādā veidā cer izvairīties no vīrusa ievazāšanas.

"Mums ir tā kā burbulis. Mēs iebraucam un strādājam divos posmos. Pirmais posms ir līdz 18. septembrim. Tajā laikā mēs principā uz mājām nebraucam. Mājās var aizbraukt tikai ar vecākiem," atzina Čevers.

Skolā prognozē, ka lielākais izaicinājums būšot sacensības. Tās sākas jau šajā nedēļas nogalē un būs gandrīz katru sestdienu, svētdienu. Uz un no tām varēs doties tikai caur ārsta kabinetu.

"Mums ir sagatavotas divas izolācijas telpas, kur, ja liksies, ka kaut kas nav, mēs uzreiz šajās telpās ieliekam jauniešus. Viņi jau savas mantiņas ir salikuši. Sevišķi, ja mēs braucam uz Igauniju. Mums ir plānotas sacensības Igaunijā," tā Čevers.

Dalību sacensībās Lietuvā pagaidām atsaka. Audzēkņi, kas no Covid-19 ir izārstējušies, runāt kameras priekšā nevēlas. Viena no skolas ārstēm atstāsta, ka viņiem slimības gaita bijusi viegla. Bet pašizolācijai tika pakļauti visi. Tāpēc tagad skolēnu plūsmas vēl vairāk dalīšot, un skolā būšot divi medpunkti. Viens sportā gūto traumu ārstēšanai, otrs – sūdzībām par saaukstēšanos.

"Kā pēc visiem norādījumiem, ja būs kādi simptomi, tā mēs sūtīsim bērnus mājās pie ģimenes dakteriem tālākai izvērtēšanai. Mēs ļoti negribam, lai atgrieztos. Darīsim visu, lai neatgrieztos, bet nekad mēs neesam pasargāti," pauda Zemīte.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti