Panorāma

Igaunijā ar Covid-19 inficējušies simt mediķi

Panorāma

Panorāma

Covid-19 skāris Rīgas bērnu un jauniešu centru

Covid-19 skāris Rīgas bērnu un jauniešu centru – saslimusi darbiniece

Covid-19 saslimšana konstatēta arī kādai Rīgas sociālajai darbiniecei, kura strādāja Bērnu un jauniešu centrā, Latvijas Televīzijai apstiprināja Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.

Pašlaik  darbiniece ārstējas mājās, bet visi 14 centrā dzīvojošie jaunieši atrodas pašizolācijā.

Kopā ar viņiem izolācijā centra telpās atrodas arī trīs darbinieki, kuri bija kontaktējušies ar saslimušo kolēģi. 

“Attiecīgā persona ir bērnu un jauniešu centra darbiniece no sociālā dienesta. Tātad jauniešu mājas sociālā darbiniece. Jā, šis cilvēks bija ar darba nespējas lapu saistībā ar to, ka viņai bija slims bērns. Tad viņa izgāja darbā divas dienas. Tā bija viņas pašas iniciatīva. Viņa laikam sajutās slikti, un, cik mums zināms, ģimenes ārsts viņu nosūtīja uz analīzi. Tests izrādījās pozitīvs,” stāstīja Kondrāte.

“Pati būdama ar darba nespējas lapu, viņa ziņoja tiešajam darba devējam – bērnu un jauniešu centra vadītājam, kurš attiecīgi informēja mūs, un mēs – epidemiologus,” piebilda Kondrāte.  

Ar bērnu un jauniešu centru sazinājušies Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi. Visas darbības tiek veiktas saistībā ar viņu ieteikumiem.

“Bērnu un jauniešu struktūrvienība ir izolēta. Izolācijā atrodas 14 jaunieši un trīs darbinieki. Viņi tiks testēti, iestāde gatavo pieteikumu testiem. Tas tiks izdarīts, tiklīdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests to varēs nodrošināt. Vadoties no tā, veiksim turpmākās darbības. Tagad viņiem paredzēta 14 dienu pašizolācija. Tie cilvēki, kas atrodas iekšā, ir kontaktpersonas, tur neviens vēl inficēts nav,” stāstīja Kondrāte.  

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā, bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Līdz 9. aprīlim ir apstiprināti divi Codiv-19 pacientu nāves gadījumi, vēl par diviem gadījumiem gaida ārstu atzinumu.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim, bet 7. aprīlī valdība nolēma ārkārtējo situāciju pagarināt vēl par mēnesi - līdz 12. maijam. 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti