Panorāma

Policija vērtēs A. Elksniņa rīcību

Panorāma

Satversmes sapulcei - 100

Covid-19 skāris sociālos centrus Vidzemē

Covid-19 skāris divus sociālās aprūpes centrus Vidzemē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai gan valstī ir noteikti stingri drošības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai sociālajos aprūpes centros, infekcijas izplatību darbinieku un iemītnieku vidē ir grūti kontrolēt. Saslimšana skārusi arī sociālās aprūpes centrus “Sērmūkši” un “Mārsnēni”, kuros saimnieko biedrība “Labāka rītdiena”.  Kur šie cilvēki varēja inficēties, pansionātu vadība nezina.   

Sociālās aprūpes centra “Sērmūkši” klients, kuram konstatēta Covid-19 saslimšana, dzīvojis savā istabā un ārpus centra telpām neesot gājis. Kur viņš varējis inficēties, aprūpes centrā nezina, jo personālam un pārējiem klientiem analīzes esot negatīvas.

To apstiprina arī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), kas turpina veikt epidemioloģisko izmeklēšanu. Tikmēr saslimušais ir hospitalizēts, bet 9 darbinieki - pašizolācijā.

“Skaitāmies mēs pašizolācijā. Darbinieki sēž, viņi sēž. Viņi visi ir vienkopus, atrauti no ģimenēm. “Sērmūkšos” viņi sēž atsevišķā ēkā iespundēti, iet uz darbu, strādā,” stāstīja centru "Sērmūkši" un "Mārsnēni" vadītāja Evija Jēkabsone.

Darbinieki turpina darbu, “protams, kurš tad mums strādās”, norādīja centru vadītāja.

 “Šajā konkrētajā sociālās aprūpes centrā ir noteikta izolācija gan iemītniekiem, gan darbiniekiem. Darbinieki dzīvo uz vietas, atsevišķi no iemītniekiem un veic darbus savā darbavietā, lai mazinātu risku ģimenēm un sabiedrībai. Dodoties pie iemītniekiem, tiek lietoti individuālie aizsardzības līdzekļi,”  informēja SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Covid-19 apstiprināts arī otrā biedrības “Labāka Rītdiena” aprūpes centrā “Mārsnēni”.

Tur saslimis viens iemītnieks, kurš, kā stāsta direktore, iepriekš esot ārstējies Cēsu klīnikā. Ārstniecības iestādē noliedz, ka inficēšanās varētu būt notikusi slimnīcā, turklāt Cēsu klīnikā stacionāri neārstē Covid-19 pacientus.

Veselības ministrijā (VM) norāda, ka ārstniecības iestādēs tiek ievēroti piesardzības pasākumi un veikta arī plašāka pacientu testēšana.

“Visi uzņemšanas nodaļās nonākušie pacienti tiek testēti uz Covid-19, tiek testētas arī citas grupas. Tad, ja gadījumā ir notikusi tāda situācija, ka pacients ir atradies blakus Covid-19 inficētam pacientam, tad, izrakstot pacientu no stacionāra, ārstējošajam ārstam ir izrakstā jāieraksta, ka pacients ir bijis kontaktā ar šo pacientu. Viņam jāievēro 14 dienu karantīna un jāseko līdzi savam veselības stāvoklim,” norādīja VM Veselības aprūpes departamenta Ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka.

 Patlaban sociālā aprūpes centra “Mārsnēni” iemītnieks ārstējas slimnīcā, un viens darbinieks ir pašizolācijā. Aizdomas, ka slimības izplatību Latvijas sociālās aprūpes centros ir grūti kontrolēt, atbildīgās iestādes neapstiprina.  

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti