Covid-19 saslimstība Latvijā kopš maija sākuma sarukusi par 60%; aicina neatlikt vakcināciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pēdējo piecu nedēļu laikā Latvijā vērojams Covid-19 gadījumu skaits samazinājums par 60%, bet pagājušā nedēļa pret iepriekšējo nedēļu samazinājums ir par 20%, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Pagājušajā nedēļā vidēji vienā dienā tiek atklāti 245 jauni ar Covid-19 inficētie. Nedēļu iepriekš tie bija vidēji 308.

Tāpat pagājušajā nedēļā par 14,4% samazinājies veikto testu skaits, vidēji dienā veicot 9398 testus (iepriekš 10 977 testus).

Pēdējo septiņu dienu laikā tika stacionēti vidēji 29 pacienti dienā (nedēļu iepriekš 46), tādējādi ikdienā slimnīcās ar Covid-19 ārstējas vidēji 412 (iepriekš 533) pacienti.

Visās vecuma grupās turpinās saslimstības samazinājums, un

visos reģionos vienmērīgi samazinās jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficents (R) šobrīd ir 0,85 (nedēļu iepriekš 0,79). Un tas liecina par infekcijas slimības izplatības samazināšanos, norādīja SPKC.

Arī aizvadītajā nedēļā Latvija saglabā nemainīgi augstu saslimstību Eiropā. Eiropas valstu vidējais kumulatīvais saslimstības rādītājs ir 111 (iepriekš 155), bet Latvijā tas ir gandrīz divas reizes augstāks. Kopumā Eiropā situācija uzlabojas – 19 valstīs situācija ir stabila vai vērojams saslimstības samazinājums.

Neraugoties uz saslimstības mazināšanos, SPKC aicina iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19, norādot, ka vakcinācija ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

SPKC atgādināja, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām rūpīgi jāievēro:

  • īpaši rūpīgi jāievēro roku higiēna;
  • pareizi jālieto sejas maska (nosedzot degunu un zodu);
  • jāvēdina telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus), plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturās vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības ietādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē;
  • iespēju robežās jāstrādā attālināti;
  • nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī bija saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, 1. jūnijā valdība vienojās, ka darbu varēs atsākt lielie tirdzniecības centri un kultūras iestādes, tostarp muzeji. Jau iepriekš lemts, ka var notikt izlaidumi un vasaras nometnes. Vēl ir arī atvieglojumi tiem, kuri ir izslimojuši Covid-19 vai arī potējušies pret to – no 1. jūnija var sniegt un saņemt individuālus pakalpojumus, kā arī no 15. jūnija varēs apmeklēt kultūras pasākumus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti