Covid-19 riska dēļ Rīgas un Liepājas bāru un kafejnīcu apmeklētājiem jāvēro sava veselība

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, turpinot jau uzsāktās epidemioloģiskās izmeklēšanas un saņemot jaunu informāciju par saslimušajiem ar Covid-19, iezīmē jaunus saslimšanas gadījumu uzliesmojumus, kas saistīti ar draugu kompāniju izklaidi publiskās vietās.

Veicot trīs uzliesmojumu epidemioloģisko izmeklēšanu, epidemiologi atklāja papildu izklaides vietas un laiku, kad tur uzturējušās, iespējams, inficētas personas:

  • 27. jūnija vakarā līdz 8. jūlija vakaram restorāns “Aqua Luna” Andrejostas iela 5 k-5, Rīgā;
  • 28. jūnija vakarā līdz 9.jūlija vakaram restorāns “Kinki” Blaumaņa iela 5A, Rīgā;
  • 3. jūlija vakarā viesnīca “Sport Hotel”, Dzērves ielā 9, Liepājā;
  • 3. jūlija vakarā restorāns “7.l īnija”, Peldu ielā 59A, Liepājā;
  • 4. jūlija vakarā kafejnīca “Darbnīca”, Lielā iela 8, Liepājā;
  • 4. jūlija vakarā alus bārs “Miezis&Ko”,  Kuģinieku iela 5, Liepājā;
  • 4. jūlija vakarā kafejnīca “Delisnack”, Dzirnavu iela 4, Liepājā;
  • 5. jūlija vakarā kafejnīca “Vējš”, Graudu iela 45, Liepājā.

SPKC aicina iedzīvotājus 14 dienas no šo publisko vietu apmeklēšanas novērot savu veselību un sekot izmaiņām (paaugstināta temperatūra, sāpes kaklā, klepus). Nepieciešamības gadījumā mudina telefoniski vērsties pie sava ģimenes ārsta.

Vienlaikus epidemiologi norāda, ka restorānu apmeklētājiem risks saslimt tiek vērtēts kā zems.

SPKC pārstāve jau iepriekš valdību un medijus informēja, ka šonedēļ konstatēti trīs atsevišķi uzliesmojumi. Viens no tiem saistīts ar kādas kompānijas privātu pasākumu publiskās vietās. Otrs gadījums saistīts ar divu izklaides vietu apmeklēšanu vienā vakarā.

Kopumā šonedēļ, kad pieaug Covid-19 jaunatklāto gadījumu skaits, vērojams, ka daudzi gadījumi saistīti ar publisku izklaides vietu apmeklēšanu. Lai gan lielākoties saslimušie apmeklētāji inficē savus draugus un paziņas, tomēr arī citiem šo vietu apmeklētājiem pastāv saslimšanas risks.

Epidemiologi atgādina, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303 darba dienās laikā no 8.00 - 20.00, sestdienās laikā no 9.00-15.00 un svētdienās laikā no 9.00-12.00.

Tāpat iedzīvotājus, kuri bieži apmeklē publiskas vietas un izklaides vietas, aicina lejuplādēt lietotni “Apturi Covid”. Tas ļaus ātrāk uzzinātu, vai cilvēks ir bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku.

KONTEKSTS:

Šonedēļ Latvijā vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Pēdējo četru nedēļu laikā bija aptuveni 15 jaunatklātie gadījumi nedēļā, bet šonedēļ kļuvis zināms jau par 41 inficēšanās gadījumu.  Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām, un saīsināt kafejnīcu un restorānu, kā arī kultūras, sporta, izklaides, tai skaitā diskotēku, un reliģiskās darbības veikšanas vietu darbības laiku.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti