Covid-19 riska dēļ lūdz atsaukties autobusa Liepāja–Rīga pasažierus

Pasažieris, kuram apstiprināta saslimšana ar Covid-19, 5. jūlijā plkst. 16.25 pārvietojies ar AS “Nordeka” autobusu maršrutā Liepāja–Saldus–Rīga (reisa Nr. 7937). Epidemiologi lūdz atsaukties autobusa pasažierus.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņojumā medijiem informēja, ka šis gadījums atklāts, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu.

Visiem pasažieriem, kas brauca minētajā reisā, tiek noteikta mājas karantīna.

Viņiem ir jāpaliek mājās un jāsazinās ar SPKC epidemiologu pa tālruni 67271738.

SPKC atgādina, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303 darba dienās laikā no 8.00 - 20.00, sestdienās laikā no 9.00-15.00 un svētdienās laikā no 9.00-12.00.

Epidemiologi arī atgādina, ka šādos gadījumos būtiska loma ir lietotnei “Apturi Covid”, lai ātrāk uzzinātu, vai cilvēks bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušo. Izmantojot lietotni, var savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

KONTEKSTS:

Šonedēļ Latvijā vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Pēdējo četru nedēļu laikā bija aptuveni 15 jaunatklātie gadījumi nedēļā, bet šonedēļ kļuvis zināms jau par 41 inficēšanās gadījumu.  Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām, un saīsināt kafejnīcu un restorānu, kā arī kultūras, sporta, izklaides, tai skaitā diskotēku, un reliģiskās darbības veikšanas vietu darbības laiku.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti