Covid-19 reģionālajām slimnīcām liek gatavoties dažādiem plāniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijā pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, to izjūt arī reģionālās slimnīcas. Piemēram, Covid-19 pacientu uzņemšanai Daugavpils reģionālajā slimnīcā pašlaik papildus atbrīvotas 40 gultasvietas, taču tiek domāts arī par to, ko darīt, ja pacientu skaits kļūs vēl lielāks. Savukārt Jēkabpils reģionālajā slimnīcā ir konstatēta lielākā apmērā medicīnas personāla saslimšana. Uzrunātās slimnīcas apliecina, ka pagaidām viņu darbība plānveida un neatliekamās palīdzības sniegšanā nav ietekmēta.

Covid-19 reģionālajām slimnīcām liek gatavoties dažādiem plāniem
00:00 / 05:05
Lejuplādēt

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā ar Covid-19 inficējušies 18 medicīnas darbinieki. Labi tas, ka teju pusei no viņiem saslimšanu konstatēja, jau dzīvojot pašizolācijā, tā samazinot kontaktpersonu loku un tālāku infekcijas nodošanu citiem. Kā sarunā stāsta Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova, uzliesmojums sācies no vienas plānveida konsultācijas. Pie tam cilvēks, kurš nācis uz konsultāciju, zinājis, ka ir Covid-19 slimnieks:

“Viņš pats bija ieradies ar šo testa rezultātu uz plānveida pakalpojumu.”

Šobrīd Jēkabpils slimnīcā medicīnas personāla inficēšanās nav ietekmējusi neatliekamās un plānveida palīdzības sniegšanu.

“Vienīgais, lai nodrošinātu personāla izolāciju saistībā ar vienu asimptomātisku saslimšanas gadījumu, mēs esam pieņēmuši lēmumu par Infekciju nodaļas darba apturēšanu uz septiņām dienām, lai veiktu personāla izolāciju, telpu pastiprinātu dezinfekciju un tīrīšanu, lai attiecīgi no 2. novembra šī nodaļa varētu pilnībā strādāt,” klāsta Meļņikova.

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā nav ievietots neviens pacients ar Covid-19, taču slimnīca ir gatava pacientu skaita palielinājumam.

Savukārt Daugavpils reģionālajā slimnīcā pacientu skaits, kuriem diagnosticēta inficēšanās ar Covid-19, mainās. Kā apliecina Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs, situācija ir kļuvusi mierīgāka, šobrīd slimnīcā ievietoti deviņi pacienti, taču pavisam nesen to skaits sasniedza 20.

“Pastāvīgi pacientu plūsma mainās, jo lielākā daļa ilgi nepaliek slimnīcā, pēc kādām trijām, četrām dienām viņi izrakstās, tiklīdz veselības stāvoklis stabilizējas. Bet pašsaprotami, ka plūsma kļūst aizvien intensīvāka un pacientu kļūst aizvien vairāk, un vēl nav jāaizmirst arī par tiem pacientiem, kas nav inficēti, bet paliek diferenciācijā ar aizdomām par inficēšanos, to pacientu kļūst daudz,” satraukumu pauž Semjonovs.

Savukārt 15 slimnīcas darbinieki šobrīd nevar strādāt, no tiem 10 ir inficējušies un atrodas izolācijā. Pārējie ir kā otrā un trešā līmeņa kontaktpersonas un šobrīd atrodas pašizolācijā, vērojot savu veselības stāvokli. Slimnīca strādā ierastajā režīmā. Ja infekcija neizplatīsies starp speciālistiem, slimnīcas darbs netiks būtiski ietekmēts, uzsver Semjonovs, norādot, ka

ir svarīgi domāt arī par tiem Covid-19 pozitīvajiem pacientiem, kuru stāvoklis nav smags un viņi neatrodas slimnīcā.

Arī viņu slimības gaitai nepieciešama uzraudzība ne vien attālināti, kā tas ir šobrīd.

“Mēs jau runājām ar kolēģiem, ka ir jāizveido kaut kādi ambulatorie centri, kur ambulatori izmeklētu inficētos, kuriem diagnosticēts Covid-19, bet kuriem nav nepieciešama ārstēšanās slimnīcā. Sanāk, ka viņi ir atstumti no visām iestādēm, neviens negrib viņus pieņemt, ģimenes ārsts viņus konsultē telefoniski, jo bija tādi gadījumi, kad diemžēl attālinātas konsultācijas, cenšoties saprast veselības stāvokli, rezultātā nebija pamanīta pneimonija, un gados jauns cilvēks aizgāja,” stāsta Semjonovs.

Slimnīcai ir vairākas ēkas, vienā no tām ir infekciju korpuss, un šo ēku, ja būs tāda nepieciešamība, plāno pārveidot par Covid-19 struktūrvienību.

Mierīgāka situācija ar Covid-19 ir nelielajā Balvu un Gulbenes slimnīcas apvienībā. Nevienam slimnīcas darbiniekam nav konstatēta saslimšana, slimnīcā neatrodas arī neviens Covid-19 pacients. Taču, ja būs tāda nepieciešamība, slimnīcas valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis atzīst, ka arī viņi ir gatavi pārprofilēt savu darbību, lai ārstētu Covid-19 pacientus:

“Mums ir vairākas telpas, kuras varētu jebkurā brīdī pielāgot jebkurām vajadzībām, tai skaitā mums ir sagatavota reanimācijas nodaļa, kura jebkurā brīdi var būt paplašināma, ir nodaļas, kuras jebkurā brīdī var gan sarauties, gan paplašināties. Mēs esam viena no tām slimnīcām, kas būtu gatava, bet tas ir atkarīgs no Veselības ministrijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta plāniem.”

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībai pagaidām aizsarglīdzekļu pietiek, iegādātās rezerves samazinās Daugavpils un Jēkabpils reģionālajās slimnīcās,

iepērkot jaunas, cenas aizsarglīdzekļiem ir krietni sadārdzinātas vai arī piegāde tiek atteikta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti