Dienas ziņas

Sola sagatavot un izsniegt pūriņus jaundzimušajiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vairāk vakcinējas mediķu bērni

Covid-19 plosās arī Daugavpils skolās – karantīnā devusies katra astotā klase

Svētku brīvdienu sekas sāk izjust arī Daugavpils skolās un bērnudārzos. Lai gan situācija nav tik kritiska, kāda tā bija oktobra vidū, karantīnā devušās jau 44 klases. Tas nozīmē, ka Daugavpilī šobrīd karantīnā devusies katra astotā klase.

Neskaitot Rīgu un Pierīgas reģionu, kovida vīruss pamatīgi plosās arī Daugavpilī. Strauji kāpj saslimušo skaits, īpaši to jūt izglītības iestādēs.

"Apkopojot datus uz vakardienu, tas ir 13. janvāri, ir ļoti strauji māinījies rādītājs un karantīna ir noteikta 44 klasēm, kas ir patiesībā diezgan daudz un diezgan strauji kāpis," sprieda Daugavpils Izglītības pārvaldes pārstāve Ilona Bohāne.

Tas nozīmē, ka Daugavpilī šobrīd karantīnā devusies katra astotā klase. Pārsvarā tie ir 1.–6. klašu skolēni, skaidroja Izglītības pārvaldē.

Slimo arī bērnudārzos, karantīnā šonedēļ devušās visas Daugavpils 30. pirmskolas iestādes grupiņas, vairāk nekā 100 bērni. Daugavpils Saskaņas pamatskolā divus mēnešu nebija nevienas karantīnā aizsūtītas klases, šonedēļ šī pozitīvā statistika mainījās – viena klase mācās attālināti.

"Es domāju, ka tās [vainīgās] bija svētku dienas, es arī prognozēju, ka būs sliktāk pēc tām svētku dienām. Uz svētku dienām tika doti testi, paštesti. Ļoti stingri arī skatāmies, lai bērns neierodas skolā ar augšējo elpošanas ceļu slimības pazīmēm," stāstīja Daugavpils Saskaņas pamatskolas māsa Janīna Leitāne.

Šonedēļ karantīnā aizgājušie nav vecāko klašu skolēni. Skolās meklē dažādus veidus, kā nošķirt vienu no otras.

"Mazākās klasītes, sākumskola, ienāk pa citu ieeju. Mēģinām viņus nodalīt no vecākajām klasēm, tāpēc viņiem tagad te gaitenī ir garderobes. Katrai klasei salikti krēsli un bērni šeit pārģērbjas," izrādīja Daugavpils Saskaņas pamatskolas direktore Jeļana Vucēna.

Pirmdien direktore plāno sagaidīt pirmos gaisa kvalitātes mērītājus. Bažas gan rada tas, kā bērni pielāgosies, ja būs jānēsā respiratori.

Savukārt par vakcināciju Daugavpilī runā izvairīgi. Vecāko klašu vidū vakcinētie ir, to skolotāji pamana, skolēniem nododot testus, bet datus izglītības iestādēs par to nevāc. 

Vakcinētāji Daugavpilī novērojuši, ka atsaucība bērnu vakcinēšanai pret Covid-19 nav liela. "Latgales medicīnas centrā" šim mērķim atvēl divas dienas nedēļā.

"70% gadījumu mediķi, ārsti atved savus bērnus. Grib pasargāt bērnus no vīrusa," atzina SIA "Latgales medicīnas centrs" valdes locekle Svetlana Losāne.

"ReTV" noskaidroja, ka šobrīd, nepilnu mēnesi kopš Latvijā vakcinē arī 5–11 gadu vecus bērnus, poti pret Covid-19 saņēmuši 3% šīs vecuma grupas pārstāvju. Visaktīvāk bērnus potē Rīgā.

"Mūsu vēlme ir, lai, pirmkārt, tiktu vakcinēti tie bērni, kam ir kādas hroniskas saslimšanas. Viņiem šī vakcīna ir ļoti nepieciešama. Arī šie bērni visi vēl nav vakcinēti, tāpēc mēs aicinātu gan ārstus, gan vecākus, kuriem ir bērni ar hroniskām saslimšanām, doties un saņemt vakcīnu," teica Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Zaiga Barvida.

Tiesa, pagaidām bērni pārsvarā saņēmuši tikai pirmo poti. Šobrīd arī nav skaidrs, vai un kad pusaudži varēs saņemt balstvakcīnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt