Panorāma

V.Kairišs Dailē sāk ar «Jūsmotājiem» tiešsaistē

Panorāma

Ardievas Visvaldim Lācim

Slimība pieveikta, policijas uzmanība paliek

Covid-19 pieredze: Saslimšanu var pieveikt vieglāk nekā birokrātisku absurdu

Covid-19 saslimšanu var pieveikt vieglāk nekā birokrātisku absurdu. Par to šonedēļ pārliecinājās rīdziniece Inta, kura nesen veiksmīgi izveseļojās no Covid-19, ko apstiprināja analīzes un ārsta slēdziens, taču atbildīgajām amatpersonām un policijai šīs fakts paslīdējis garām, tādēļ policija joprojām regulāri pārbauda, vai sieviete atrodas pašizolācijā. Kaut arī tam nav nekāda pamata.

"10. aprīlī es saņēmu otro negatīvo analīzi un 13. aprīlī man tika slēgta darba nespējas lapa. Tas bija pirmdien. Otrdien mana ģimenes ārste nosūtīja visus datus Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC). Šonedēļ katru dienu, izņemot trešdien, mani ir apmeklējusi policija un kontrolējusi manu karantīnu," stāsta Inta.

Paradoksālākais šajā situācijā – kamēr Inta slimoja, policija viņu neapmeklēja ne reizes. Pārbaudes sākās tikai pēc tam, kad sieviete bija oficiāli izveseļojusies un policijas apmeklējumiem vairs nebija pamata.

Inta gan policistiem skaidroja, ka viņa ir izveseļojusies un karantīna nav jāievēro. Policisti atbildēja, ka to saprot, bet viņiem jāturpina veikt pārbaudes, līdz saņems šādu informāciju no SPKC. Uzrādīt noslēgto slimības lapu vai negatīvos analīžu rezultātus sieviete nevar, jo pārbaudes policija veic attālināti – piebrauc pie mājas un pa telefonu lūdz viņu pienākt pie loga atrādīties.

Inta strādā no mājām, tādēļ visas pārbaužu reizes bijusi uz vietas, taču viņa satraukusies, ka, izejot no dzīvesvietas, var tikt nepamatoti sodīta par karantīnas neievērošanu un pēc tam būs jātiesājas, lai pierādītu, ka sods nav pamatots.

Lūdzot skaidrojumu atbildīgajām iestādēm, sākās ierastais futbols.

SPKC pārstāve Ilze Arāja apgalvoja, ka datus par Covid-19 pacientiem centrs policijai aktualizē katru dienu. Savukārt Valsts policija atzina, ka tās rīcībā esošajos sarakstos šī sieviete joprojām ir slima un viņai jāatrodas izolācijā.

Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte: "Valsts policija no SPKC regulāri saņem informāciju par personām, kurām ir noteikta diagnoze Covid-19, gan arī par tām, kuras ir noteiktas kā kontaktpersonas, lai varētu pārbaudīt, vai tās ievēro noteiktos ierobežojumus. Tāpat SPKC nodod informāciju par atveseļojošajām personām. Lai gan informācijas apmaiņa notiek starp iestādēm, jāsaprot, ka datu apjoms ir liels un var notikt tā, ka tā nonāk nedaudz vēlāk pie policijas, īpaši par atveseļojošajām personām, bet policijas darbs tāpēc neapstājas. Un

konkrētajā gadījumā policijas rīcībā nebija informācija, ka persona ir izveseļojusies un tāpēc arī tika veiktas pārbaudes."

Arī Veselības inspekcijas vadītāja Indra Dreika šonedēļ pauda bažas par to, ka drošības iestādes pārcenšas, veicot Covid-19 slimnieku un kontaktpersonu kontroli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt