Covid-19: Par «2 un 2» principa pārkāpšanu sodi varētu pārsniegt 1000 eiro

Iekšlietu ministrija gatavo izmaiņas, lai noteiktu bargākus sodus par Covid-19 izplatības apturēšanai ieviesto pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu, un sodi varētu sasniegt 1000 eiro un vairāk, intervijā Latvijas Radio pauda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”).

Diemžēl, lai cilvēki sāktu aizdomāties, nepieciešami lielāki sodi, atzina ministrs.

Pašlaik par epidemioloģisko nosacījumu neievērošanu sodi ir no 10 līdz 350 eiro.

Savukārt Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja, ka līdz šim ir ierosinātas 355 administratīvo pārkāpumu lietas, pārsvarā par pašizolācijas nosacījumu neievērošanu. Liela daļa pārkāpēju bija atbraucēji no ārzemēm, kas ignorēja ierobežojumus un devās ārā.

Tāpat policija sākusi vēl 200  resoriskās pārbaudes.

Grišins sacīja, ka pašlaik viņam nav ziņu, ka kādam būtu piemērots maksimālais 350 eiro sods, bet, ja cilvēki tiešām nesaprot ierobežojumu nepieciešamību, “piemērosim maksimālo sodu”.

 KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.  Vēlāk brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk nekā 2 miljardu eiro apmērā. Valdības darbs turpināts attālināti.  

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti