Covid-19 pacientu ārstēšanai slimnīcās nepieciešami 6,55 miljoni eiro

Covid-19 pacientu ārstniecībai slimnīcās kopējais nepieciešamais finansējums ir 6 554 812 eiro, otrdien valdības sēdē informēja Veselības ministrija.

No šīs summas 1 769 698,75 eiro nepieciešami skābekļa pieejamības nodrošināšanai slimnīcās, 3 229 974,45 eiro – medicīniskajam aprīkojumam, 1 425 285,80 eiro diagnostikai.

Vēl 86 569 eiro tiek prasīti divām jauna veida Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādēm, kuras pārvestu pacientus no Austrumu slimnīcas un Stradiņa slimnīcas uz zemāka līmeņa ārstniecības iestādēm. Lai to turpinātu arī nākamā gada janvārī, paredzēti līdzekļi, kas nepārsniedz 43 284 eiro.

Veselības ministrijas valsts sekretāre Indra Dreika paskaidroja, ka minētajos līdzekļos vēl nav iekļautas Jūras medicīnas centra un Ludzas veselības centra izmaksas.

Dreika norādīja, ka prognozes pašlaik saglabājas pesimistikas: pie esošās tendences 6. novembrī stacionēto Covid-19 pacientu skaits sasniegs 2200 gadījumus, savukārt līdz 15. novembrim – 2900. Pašlaik pieejamas 2003 gultasvietas Covid-19 pacientiem.

Dreika uzsvēra, ka vēl turpmākās divas nedēļas stacionēto Covid-19 pacientu skaits varētu turpināt pieaugt. Tādēļ ministrija turpina palielināt Covid-19 gultu skaitu. No 8. novembra līdz 14. novembrim plāno, ka būs 2822 Covid-19 gultu, savukārt līdz 15. novembrim – 3253.  Ministrija paredz, ka 1. decembrī varētu pieejama 3321 gulta Covid-19 pacientiem. 

Valdības sēdē Dreika uzsvēra, ka trūkst ne tikai medicīnas personāla, bet arī jārēķinās ar skābekļa trūkumu, medikamentiem un, iespējams, vietām morgā. 

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Latvijā slimnīcās jau pārsniegta Covid-19 slimnieku uzņemšanas kapacitāte. Tāpēc valdība lēmusi, ka pakāpeniski par 3,6 miljoniem eiro atvērs vēl līdz pat 2500 gultām Covid-19 slimniekiem. Vienlaikus slimnīcās trūkst personāla, un mediķi no privātā sektora, kā arī nozarē nestrādājošās ārstniecības personas aicinātas palīdzēt ar Covid-19 slimniekiem.

Covid-19 krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000, Latvijā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide. Tas provizoriski iespējams ap 10. novembri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt