Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

Panorāma

Covid-19 pacients Oskars braucis ar vilcienu uz Rēzekni – par inficēšanos nezināja, tagad nožēlo

Ar koronavīrusu Covid-19 saslimušais Oskars Cukmačs no lidostas uz mājām laukos pie Rēzeknes devies ar sabiedrisko transportu. Lai gan tobrīd viņš nezināja par inficēšanos, tagad pauž nožēlu par to.

Oskars ir fitnesa treneris, kurš strādā Anglijā. Latvijā viņš atgriezās 16. marta vakarā ar lidmašīnu. Lidostā drošības pēc nodeva analīzes. Viņam gan nebija aizdomu par inficēšanos, lai gan bijušas nelielas kakla sāpes un iesnas, kā arī pirms lidojuma slikta dūša. Apstiprinošus rezultātus par slimību viņš saņēma ceturtdien, 19. martā.

Pēc atlidošanas vienu nakti viņš palika viesnīcā Rīgā, Ģertrūdes ielā, kur kontaktu ne ar vienu neesot bijis. No rīta ar vilcienu devās uz Rēzekni, tad ar mikroautobusu uz lauku mājām.

“Pa ceļam nevienam roku nespiedu, ne ar vienu nebučojos. Nopietni uztvēru situāciju,” stāsta Oskars. Laukos gan viņu sagaidīja tēvs.

Vienlaikus viņš atzīstas, ka jūtas slikti par to, ka braucis ar vilcienu. Citas iespējas gan nokļūt lauku mājā neesot bijis.

Tagad Oskars atrodas slimnīcā Rēzeknē. “Šodien no rīta, kad pamodos, kļuva grūtāk elpot un slikta dūša palika. Kādu minūti bija grūti paelpot. Nobijos, sirds sitās. Nezinu – varbūt panika pa virsu. Kad “ātrie” atbrauca, nedaudz nomierinājās,” pastāstīja pacients. Dienas laikā viņš jūtas labi.

Viņš mudina citus no ārzemēm atbraukušos palikt mājās 14 dienas.

Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

lūdz atsaukties pasažierus, kas 17. martā pārvietojušies ar vilcienu Rīga-Zilupe, kā arī braukuši autobusa reisos maršrutā Rēzeknes autoosta-Rogovka-Vecstrūžāni un Rēzekne-Rogovka-Strūžāni-Rēzekne.

SPKC epidemiologi ieguvuši informāciju, ka divas personas, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija, 17.martā ar brauca ar vilcienu Rīga-Zilupe (reiss Nr.806), kas no Rīgas atiet plkst.9.30. SPKC lūdz atsaukties vilciena pasažierus, kuri sēdēja pirmajā vagonā.

Visiem pasažieriem, kas pārvietojās minētajā maršrutā un atradās pirmajā vagonā, tiek noteikta pašizolācija mājās 14 dienas. SPKC lūdz sazināties pa telefona numuru 67271738.

Savukārt SPKC Rēzeknes Latgales reģionālā nodaļa lūdz atsaukties pasažierus, kas šajā dienā brauca divos autobusa reisos. Maršruta Rēzeknes autoosta-Rogovka-Vecstrūžāni reiss 17.martā tika uzsākts plkst.14.30, bet maršruta Rēzekne-Rogovka-Strūžāni-Rēzekne reiss - plkst.15.

Pasažieri tiek aicināti piezvanīt SPKC Rēzeknes reģionālajai nodaļai darba dienās no plkst.8.30 līdz 17 pa tālruni 64624237 vai sniegt informāciju pa e-pastu [email protected]

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 koronavīrusam, pasludināta globālā pandēmijaDaudzās valstīs, tostarp Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas ir spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem,  Covid-19 slimniekiem un arī visiem uzņēmumiem. Valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk nekā 2 miljardu eiro apmērā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti