Panorāma

Apēst pudu sāls – bīstami

Panorāma

Covid-19 uzliesmojuma laikā dzīvo skolā Japānā

NMPD ik dienu par 100 izsaukumiem mazāk

Covid-19 krīzes laikā NMPD vidēji ik dienu par 100 izsaukumiem mazāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vismaz par 100 izbraukumiem ik dienu mazāk koronavīrusa laikā ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādēm (NMPD). Dienestā to skaidro gan ar to, ka cilvēki tiešām tagad palīdzību lūdz tikai kritiskās situācijās, gan ar faktu, ka ir samazinājies bērnu infekciju un traumu skaits. Skolas slēgtas un daudzi uzturas mājās.

Pirms koronavīrusa laika – 1000 izbraukumu visā valstī ik dienas, tagad – ap 900.

NMPD feldšeri novērtē katru prātīgu lēmumu - kad  tā vietā, lai sauktu brigādi, pacienti vēršas pie ģimenes ārsta vai konsultējas pa tālruni.

“Protams, mēs nevaram runāt par krasu samazinājumu. Bet tā tendence ir stabila un krītas izsaukumi. Jā, gan higiēnas un drošības pasākumi, gan cilvēku apziņa. Un mēs ļoti ceram šo rādītāju tā arī turēt! Tāpat ienāk izsaukumi uz dzemdībām, avārijām, mūsu resursi ir svarīgi, lai ātri varam reaģēt,” atgādināja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Arī ieviestie higiēnas un drošības pasākumi devuši labu efektu. Valstī samazinājusies arī citu vīrusu un infekciju izplatība. Slēgto skolu un tukšo dārziņu dēļ daudz mazāk slimo bērni. 

“Ir arī mazāks traumatisms. Pēc būtības ir mazāks nekā ikdienā līdz Covid-19 krīzei.

Mēs redzam, ka cilvēki vairāk sāk vērtēt, kas ir neatliekama situācija. Un cilvēki zvana tikai tad, kad ir akūti, neatliekami,” stāstīja Bukša.

Šobrīd ar Covid-19 slimi ir divi neatliekamās medicīnas brigāžu darbinieki. Dienestā uzskata, ka tas ir labs rādītājs, zinot, ka mediķi tāpat ikdienā brauc ar sabiedrisko transportu, iepērkas veikalos un darbā bieži sastopas ar slimiem pacientiem.

“Pie tā lielā izsaukumu skaita mūsu mediķi ievēro visus rīkojumus, lai izslēgtu un samazinātu inficēšanos,” uzsvēra Bukša.   

Izdevies novērst krīzi arī Operatīvās vadības centrā. Tur vidēji dienā saņem 1500 – 1600 zvanu, martā zvanu skaits dubultojās. Taču, kad izdevās ieviest numuru 8345, kur zvanīt par visiem ar Covid-19 saistītiem jautājumiem, situācija normalizējās.  

 KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti