Covid-19 konstatēta pansionāta «Gaiļezers» demences nodaļas iemītniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sociālās aprūpes centra "Gaiļezers" klienti, kuriem konstatēta Covid-19, līdz pozitīvo rezultātu saņemšanai bijuši izvietoti demences nodaļā, un liela daļa no viņiem ir guloši, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.

Viņa klāstīja, ka pašlaik ir zināms par 14 saslimušiem klientiem. Viņi izolēti atsevišķā nodaļā, kas paredzēta šādiem gadījumiem. Saslimušie ir praktiski slēgtās demences nodaļas klienti, liela daļa guloši, tāpēc gan centra vadībai, gan epidemiologiem pirmais atklātais gadījums esot bijis pārsteigums, atzina Kondrāte, uzsverot, ka centra darbiniekiem Covid-19 saslimšana nav konstatēta.

Visi saslimušie ir asimptomātiski, un hospitalizēts pašlaik ir tikai viens centra iemītnieks, taču hospitalizācijas iemesls nav bijis Covid-19. Savukārt darbinieku veselības stāvoklis tiekot monitorēts divreiz dienā.

Kondrāte stāstīja, ka skrīnings uz Covid-19 "Gaiļezerā" ir pabeigts, taču visu testēto cilvēku rezultāti vēl nav zināmi laboratorijas lielās noslodzes dēļ. Turklāt primāri tiek saņemta informācija tieši par pozitīvajiem testiem.

Labklājības departamenta vadītāja uzsvēra, ka visos sociālās aprūpes centros jau vairākus mēnešus ir stingra karantīna un īpašas prasības noteiktas arī sūtījumu nodošanā centra iemītniekiem. Paciņas iemītniekiem arī netiek nodotas uzreiz pēc saņemšanas, un to iepakojums tiek dezinficēts.

"Protams, ir milzīga interese no tuvinieku puses. Bet varu apliecināt, ka notikušajam nav saistības ar to, ka tiek pārkāpts režīms. Jau preventīvi ieviesti stingri drošības pasākumi, bet skaidrs, ka cilvēkiem ierobežojumi nepatīk," komentēja Kondrāte, klāstot, ka bieži ar noteikumiem nav apmierināti arī tuvinieki un paši klienti, kuriem, piemēram, pāri žogam tiek pārmesti alkoholiskie dzērieni.

Pansionātā ir aptuveni 240 klientu, savukārt ar Covid-19 pozitīvajiem strādā tie darbinieki, kas brīvprātīgi pauduši šādu gribu. "Nevienu piespiest mēs nevaram," apgalvoja departamenta vadītāja, piebilstot, ka par darbu ar šiem iemītniekiem darbinieki saņem piemaksas.

Jau ziņots, ka septiņi no 17 pēdējā diennaktī konstatētajiem jaunpienākušajiem Covid-19 slimniekiem ir saistīti ar Rīgas sociālās aprūpes centru "Gaiļezers". Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja stāstīja, ka gadījumi atklāti, veicot plānveida skrīningu "Gaiļezera" pansionātā, aptverot gan klientus, gan darbiniekus.

Testēšana sociālās aprūpes centrā tika sākta pēc tam, kad 29.aprīlī Covid-19 atklājās kādam centra iemītniekam.

Pašlaik SPKC turpina epidemioloģisko izmeklēšanu pansionātā.

Pēdējo 24 stundu laikā Latvijā reģistrēti 17 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir divreiz vairāk nekā diennakti iepriekš. Aizvadītajā diennaktī Covid-19 testi veikti 1219 personām, bet līdz šim kopumā - 65 464 personām.

Tādējādi Latvijā atklāto Covid-19 gadījumu skaits diennakts laikā pieaudzis par 1,93%, turpretim diennakti iepriekš šis pieaugums bija 0,92%.

Kā liecina aģentūras LETA aprēķini, aizvadītās diennakts laikā atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret diennaktī veiktajiem testiem bijis 1,39%, kas ir augstākais rādītājs kopš 19.aprīļa, kad diennakts laikā atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret diennaktī veiktajiem testiem bija 1,52%.

Savukārt līdz 3.maijam kopumā atklāto Covid-19 gadījumu īpatsvars pret veikto testu kopskaitu diennakts laikā saglabājies nemainīgs - 1,37%, liecina aģentūras LETA aprēķini, kas veikti, balstoties uz SPKC datiem.

Latvijā Covid-19 līdz šim konstatēts 896 cilvēkiem, 348 no viņiem izveseļojušies, bet 16 nomiruši.

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati, pēdējās diennakts laikā Latvijā stacionēti divi ar Covid-19 sasirgušie, bet kopumā stacionāros patlaban ārstējas 34 Covid-19 pacienti - 30 ar vidēji smagu, bet četri ar smagu slimības gaitu.

Līdz šim no stacionāra izrakstīti 98 jaunā koronavīrusa pacienti, liecina NVD dati.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti