Panorāma

Mājās mācās arī Apvienotajā Karalistē

Panorāma

Latvijas valstspiederīgie atgriežas

Aptiekas darbiniekam konstatē Covid-19

Covid-19 konstatē aptiekas darbiniekam Rīgā

Piektdien, 27. martā, oficiāli apstiprināta saslimšana "Euroaptieka" darbiniekam, kas strādājis aptiekā Rīgā, Slokas ielā.

Kā norāda uzņēmums, darbinieks pēdējo reizi darbā bijis pagājušo ceturtdien, 19. martā. Tomēr piektdien, 27. martā, "Maxima XXX" veikala tirdzniecības telpas, kurā atrodas "Euroaptieka", bija slēgtas. Tajās rosījās cilvēki aizsargtērpos, kuri dezinficēja telpas un inventāru. Bet pircēji neizpratnē pulcējās pie veikala slēgtajām durvīm. Kā norāda uzņēmums, viņi saņēmuši informāciju par iespējamu risku veikalā.

"Pirms deviņām dienām tirdzniecības centrā atradusies persona, kura inficējusies. Lai arī tas noticis pirms deviņām dienām, nolēmām piesardzības nolūkā veikt pilnu tirdzniecības centra dezinfekciju. Profilaktiskos nolūkos uz laiku veikalu slēgts," klāstīja "Maxima Latvija" pārstāvis Jānis Vanags, norādot, ka veikals drīz vien atvērts.

Aptieka gan būs slēgta līdz 1. aprīlim. Inficētais darbinieks neesot bijis ārzemēs vai kontaktējies ar personu, par kuru zināms, ka tā inficēta ar Covid-19.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

25.martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanās gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem,  kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā, un pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.

Šajās dienās Covid-19 konstatēts trim medicīnas darbiniekiem Rēzeknes slimnīcā, tostarp bērnu ķirurģei. Tāpat saslimšana ar Covid-19 konstatēta trim stomatologiem Rīgā. 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti