Covid-19 izplatības karte: Apstiprināts arī iedzīvotājiem Rēzeknē un sešos novados

Salīdzinājumā ar iepriekšējo diennakti 23. marta dati rāda, ka saslimšana ar Covid-19 Latvijā apstiprināta vēl sešos novados, kā arī vienā pilsētā – Rēzeknē, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publicētā karte.

Novadu un pilsētu sarakstam ar iepriekš konstatētajiem Covid-19 gadījumiem pievienojušās šādas Latvijas teritorijas:

  • Talsu novads,
  • Tukuma novads,
  • Ķeguma novads,
  • Alojas novads,
  • Rūjienas novads,
  • Rēzeknes novads,
  • Rēzekne.

Līdz 23. marta rītam Latvijā slimība apstiprināta 180 cilvēkiem, no kuriem 41 pacientam analīžu rezultāts apstiprināts pēdējās diennakts laikā. Kopumā Latvijā testēti 6114 cilvēki.

Visvairāk saslimušo – 54 cilvēki – ir vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem. Starp maziem bērniem līdz 9 gadu vecumam ir pieci inficētie. Bet iedzīvotājiem virs 60 gadu vecuma, no kuriem daļa ir riska grupa, ir apstiprināti 17 koronavīrusa gadījumi.

Līdz šim lielākā daļa saslimušo ir bijuši ceļojumā un atgriezušies mājās no Lielbritānijas, Vācijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Spānijas, Ungārijas, Austrijas vai Zviedrijas. Pārējie pacienti bijuši kontaktā ar Covid-19 slimnieku.

Līdz šim visā Latvijā veiktas 6114 analīzes. Kopā apstiprināti 180 saslimšanas gadījumi.  Vienā gadījumā cilvēks jau ir pilnībā atbrīvojies no vīrusa, un to apliecina arī divreiz atkārtotas analīzes. Viņš ir Covid-19 negatīvs un izveseļojies.

Tāpat policija turpina kontrolēt to, vai Covid-19 pozitīvie atrodas mājās, izolācijā, un katru dienu atklāj tādus, kuri aizliegumu atstāt mājas neievēro.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk nekā 2 miljardu eiro apmērā.

21. martā par saslimšanu ar Covid-19 paziņoja Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš. Tāpēc sākta plaša izmeklēšana: pārbaudīti visi parlamentārieši, kā arī Saeimas darbinieki un arī valdības pārstāvji. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") atzīts par kontaktpersonu  un atrodas pašizolācijā. Valdības darbs tiks turpināts attālināti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti