Covid-19 infekciju Latvijā apstiprina vēl vienam cilvēkam, kopumā saslimuši 1122

Latvijā pēdējās diennakts laikā apstiprināts viens jauns Covid-19 saslimšanas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pēdējās diennakts laikā veikti 1716 Covid-19 testi. Tests bijis pozitīvs vienai personai. Latvijā kopumā līdz šim veikti 154 494 izmeklējumi, saslimušas 1122 personas, 988 izveseļojušās, bet 30 mirušas.

Ar Covid-19 inficētā persona bija atgriezusies no Zviedrijas. Arī trešdien divi no trim saslimušajiem bija ieceļojuši Latvijā no ārvalstīm. Visbiežāk jaunie saslimšanas gadījumi saistīti ar atgriešanos no Zviedrijas, Krievijas vai Ukrainas, pastāstīja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Kopā stacionāros ārstējas četri pacienti: trīs pacienti ar vidēji smagu, viens pacients ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīts 181 pacients, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās ļauts pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku. Savukārt no jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs - 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekšā atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Bet sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti