Covid-19 ierobežojumi apgrūtina mūzikas un mākslas skolu darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Mūzikas un mākslas skolās plāno, kā no nākamās nedēļas organizēt mācības – noteikts, ka grupu nodarbības klātienē notikt nevarēs. Varianti ir vairāki – attālinātas grupu nodarbības, patstāvīgs darbs, kā arī nelielas individuālas nodarbības katram grupas dalībniekam. Šogad nedaudz mazāk bērnu vēlējušies iestāties mūzikas un mākslas skolās, tomēr īpaši kopējo skolēnu skaitu tas nav ietekmējis.

Skolēnu rudens brīvlaikā arī mūzikas un mākslas skolām jāgatavojas strādāt, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus. Atļautas tikai individuālas vai attālinātas nodarbības. Vīrusa izplatības dēļ dažās interešu izglītības iestādēs nedaudz samazinājies pieprasījums. Mazāk skolēnu šogad vēlējušies iestāties arī Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā. Iepriekš skolā mācības sākt vēlējās simt bērni, bet šogad tie bija 70 bērni, pastāstīja direktore Agnese Staģe. Tāpat vērojams arī skolēnu atbirums.

"Mūsu reģions ir Ziepniekkalna skolas, Mārupe, Atgāzene.

Ziepniekkalna vidusskolā ir otrā maiņa, un tur daži bērni nekādi nevar savienot vakara nodarbības ar skolu. Un tie bērni ir šogad paņēmuši pauzīti.

Covid-19 ierobežojumi apgrūtina mūzikas un mākslas skolu darbu
00:00 / 03:22
Lejuplādēt

Protams, mēs skatīsimies, kā viņi varēs atgriezties skolā, bet, jā, viņi nevarēja apvienot mācības mūzikas un mākslas skolā un parastajā skolā," stāstīja Staģe.

Šajā skolā mācās aptuveni 500 audzēkņu. Nelielais skolēnu skaita samazinājums ietekmē skolotāju slodzes, bet mācību procesā tas neko nemaina, norādīja direktore. No nākamās nedēļas uzdos gan patstāvīgus uzdevumus, gan organizēs individuālas tikšanās ar pedagogiem.

Arī Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā plāno pāriet uz daļēji attālinātām nodarbībām. Un vecākus tas dara bažīgus, stāstīja direktore Iveta Lavrinoviča:

"Vecāki, īpaši jaunāko klašu bērnu vecāki uztraucas par to, kā tiks galā ar divām skolām. Attālinātās mācības prasa vecākiem lielu līdzdalību, lai iesaistītos darbā ar tehnoloģijām.

Bet kopumā mēs darām visu, lai mācību procesu pārstrādātu, pielāgotos situācijai, ietu pretī ģimenēm un atbalstītu viņas šajā laikā."

Pagaidām skolēnu skaits nav samazinājies. Daļai audzēkņu attālinātas nodarbības Vecumniekos notiek jau kādu laiku, jo trīs pedagogi, kuri braukā no Rīgas, atradušies pašizolācijā. Ļoti palīdz pašvaldības piešķirtie datori.

Mārupes Mūzikas un mākslas skolā šogad iestāties vēlējās nedaudz mazāk bērnu. Tomēr audzēkņu skaitu tas nemaina, jo pieprasījums vienmēr ir lielāks par skolas spēju uzņemt. Nākamnedēļ plāno individuāli organizēt arī grupu nodarbības.

"Bieži ir tā, ka viņiem ir specialitātes instruments, pēc tam ir ielikts solfedžo, pēc tam ir vispārējās klavieres vai vēl kāds priekšmets. Tāpēc es domāju, ka viņi uzturēsies šeit kaut kur skolā vai ārpus. Tāpēc mēs plānosim viņiem noteiktos laikos stundas individuāli. Cik man zināms, arī koris plāno pa 20 minūtēm katram bērnam, lai viņi netusētos kopā skolā, bet varētu izmainīties – kad viens aiziet, otrs atnāk.

Skolotājiem tas ir milzīgs darbs," stāstīja stāsta direktore Dace Štrodaha.

Mūzikas un mākslas skolās atzīst, ka šādā formā izglītības kvalitāte krītas. Tomēr ir arī ieguvumi – skolēni ir kļuvuši patstāvīgāki.

KONTEKSTS:

Interešu izglītības nodarbības līdz 6. novembrim notiek tikai attālināti. Tas attiecas uz koriem, orķestriem, tautas deju ansambļiem un citiem pulciņiem, izņemot individuālās apmācības, piemēram, klavierspēli. Tas noteikts, lai Covid-19 neizplatītos starp vairākām skolām.

Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti