Covid-19 gadījumu skaits iepriekšējā nedēļā sarucis par 11,7%; slimnīcās 20,4% pieaugums

Covid-19 gadījumu skaits iepriekšējā nedēļā samazinājies par 11,7%, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Nedēļā no 28. novembra līdz 4. decembrim kopumā Latvijā fiksēti 3124 Covid-19 inficēšanās gadījumi, kas ir mazāk nekā nedēļu iepriekš.

Tomēr jau otro nedēļu turpina palielināties kopējo pacientu skaits slimnīcās, iepriekšējā nedēļā pieaugums bija par 20,4%. Pašlaik pacientu skaits ar Covid-19 kā pamatdiagnozi slimnīcās pārsniedzis simtu.

Arī citviet Eiropas Savienībā novērojama saslimstības pieauguma tendence. Kopumā Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zem Eiropas Savienības vidējā radītāja. 

Salīdzinot Covid-19 infekcijas izplatības intensitāti no jūlija līdz novembrim uz 100 000 aktuāli vakcinēto iedzīvotāju, primāro vakcināciju pabeigušo un nevakcinēto cilvēku skaitu, aktuāli vakcinētajiem infekcija konstatēta 1,9 reizes retāk nekā nevakcinētajiem.

No jūlija līdz oktobrim aktuāli vakcinētie tika stacionēti 6,7 reizes retāk nekā nevakcinētie. Savukārt letāli Covid-19 iznākumi aktuāli vakcinētajiem cilvēkiem konstatēti 10,1 reizi retāk nekā nevakcinētajiem. 

Kopš šajā sezonā uzsāktā gripas monitoringa Latvijā līdz šim laboratoriski apstiprināti 15 gripas gadījumi un ģimenes ārstu prakses ziņojušas par 79 klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem.

Gripas reģionāla un plaša izplatība jau konstatēta dažās Eiropas Savienības/Eiropas Ekonomikas zonas valstīs:  Albānija, Somija, Francija, Vācija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Moldovas Republika, Portugāle, Turcija, Ukraina, Apvienotā Karaliste (Skotija).

Speciālisti aicina seniorus un cilvēkus ar hroniskām slimībām neatlikt vakcināciju pret sezonālo gripu un Covid-19.

Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā “Manavakcina.lv”. Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bija jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsākās straujāks izplatības pieaugums. To saistīja ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību. Augusta beigās tika ziņots, ka Covid-19 saslimstības pacēlums ir pagājis gan Eiropā, gan Latvijā. Septembra vidū bija vērojams saslimstības pieaugums, bet oktobra vidū saslimstība atkal samazinājās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti