Panorāma

Liepājas tekstiluzņēmumi ražos sejas aizsargmaskas

Panorāma

«Hospiss LV» aicina atbalstīt mediķus

Covid-19 retina Saeimas rindas

Covid-19 dēļ Saeimas sēdēs varētu ļaut piedalīties mazākam deputātu skaitam

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības dēļ vairāki Saeimas deputāti jau atrodas pašizolācijā. Taču, turpinoties ārkārtējai situācijai, Saeimas sēdes varētu tikt ļauts apmeklēt krietni mazākam deputātu skaitam. Šādu ieceri Saeimas sēdēs piedalīties tikai nedaudz vairāk kā 50 deputātiem atbalsta vairums, vien asi iebilst ''jaunie konservatīvie''.

Cieši kopā plecu pie pleca – tāds ir deputātu izvietojums plenārsēžu zālē. Taču par to, lai ievērotu drošu distanci un ierobežotu vīrusa izplatību, domāts arī Saeimā. Deputāti jau drīzumā varētu pieņemt lēmumu ārkārtējās situācijas apstākļos samazināt deputātu skaitu, kas piedalās ārkārtas plenārsēdēs, paredzot, ka kvorums būtu 32 balsis.

"Saeimai ir jārāda piemērs un jāveic rīcības pasākumi, jo likumdevējam ir jāstrādā arī krīzes apstākļos. Mēs šādu pieeju atbalstām jau no nākamās ārkārtas sēdes," teica Saeimas deputāts Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!").

"Jaunās Vienotības" Saeimas deputāts Ainars Latkovskis sprieda: "Visas partijas var sanākt kopā un strādāt proporcionāli, tātad ne visi 100, lai nebūtu viens pie otra blakus, darām to tagad."

Nacionālās apvienības Saeimas deputāts Raivis Dzintars aicināja meklēt īpašas sadarbības formas. Saeimas deputāts Atis Zakatistovs (''KPV LV'') norādīja, ka solidaritāte, uz ko šajā laikā tiek aicināta Latvijas sabiedrība, būtu jāievēro arī Saeimā.

"Nedod Dievs, ja gadās tā, ka ir kāds koronavīrusa nēsātājs, tad Saeima vispār ir paralizēta, tāpēc ir prātīgi organizēt darbu tā, ka viens no otra ir attālu,"

sacīja opozīcijā esošās Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Uldis Augulis.

Pret normu iebilst ''jaunie konservatīvie'', kurus pat Covid-19 neapturēšot, un visa frakcija turpināšot apmeklēt sēdes, izņemot gadījumus, ja kāds saslims vai bijis kontaktā ar koronavīrusa inficēto. "Tādas vienošanās, kas būs kaut kur noslēgtas, mēs neatbalstīsim. Es neredzu pamatu tādai histērijai," paziņoja Saeimas deputāts Juris Rancāns (Jaunā konservatīvā partija).

Jauno kārtību, pirmkārt, varētu attiecināt uz deputātiem, kuri dzīvo tālu vai ir cienījamos gados. Taču ne visi ir gatavi sēdēt mājās.

"Cilvēkam, kas ir pārdzīvojis karu Afganistānā, šis nav tas lielākais izaicinājums," vērtēja Saeimas deputāts Atis Lejiņš ("Jaunā Vienotība").

Opozīcijā esošās partijas "Saskaņa" deputāts Jānis Krišāns atzīmēja: "Šī ir krīzes situācija, un deputātiem būtu jābūt Saeimā." 

Nopietnas izmaiņas koronavīruss jau tagad radījis šogad plānotajos  svinīgajos pasākumos, kas tik plānoti, lai atzīmētu 30 gadus kopš neatkarības deklarācijas pieņemšanas. Daļa no tiem atcelti, bet daļa pārcelti, ņemot vērā cienījamo Augstākās Padomes deputātu vecumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti