Covid-19 dēļ pērn pasažieru skaits reģionālajos autobusos un vilcienos samazinājies par aptuveni 30%

Reģionālo maršrutu autobusos pērn pārvadāti 20,13 miljoni pasažieru, bet vilcienos – 12,85 miljoni pasažieru, kas ir attiecīgi 32% un 30% mazāk, salīdzinot ar 2019. gadu. Savukārt maršrutu tīkla apjoms pērn samazinājās par aptuveni par 6%, Informēja SIA “Autotranporta direkcija”.

Neskatoties uz to, ka sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatību mainījās gan pasažieru pārvietošanās paradumi, gan ieviesti dažādi ierobežojumi, pērn tika veikti vairāki uzlabojumi sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanā.

2020. gadā starppilsētu maršrutu autobusos tika pārvadāti 7,3 miljoni pasažieru, kas, salīdzinot ar 2019. gadu, ir par 35% mazāk, bet vilcienos pārvadāti 12,85 miljoni pasažieru, kas ir par 30% mazāk nekā 2019. gadā. 

Pērn, salīdzinot ar 2019. gadu, mazākais pasažieru skaita kritums bija Kurzemes reģiona vietējās nozīmes maršrutos, bet lielākais – Rīgas reģionā. Kurzemes reģionā tika pārvadāti 1,6 miljoni pasažieru, kas ir par 16% mazāk nekā 2019. gadā. Pērn arī Latgales reģionā tika pārvadāti 1,6 miljoni pasažieru, bet tas jau ir par 27% mazāk, salīdzinot ar 2019. gadu. Līdzīga situācija bijusi Zemgales un Vidzemes reģionā, kur tika pārvadāti attiecīgi 1,8 miljoni un 1,7 miljoni pasažieru, kas ir par aptuveni 31% mazāk. Savukārt Rīgas reģionā pērn tika pārvadāti 6 miljoni pasažieru, kas, salīdzinot ar 2019. gadu, ir par 32% mazāk.

Vienlaikus 2020. gadā bija 1056 oriģinālie maršruti ar 7273 reisiem. Oriģinālo maršrutu un reisu skaits, salīdzinot ar 2019. gadu, palicis gandrīz nemainīgs, bet ir samazinājies izpildīto reisu skaits. Kopumā pērn tika izpildīti 1,6 miljoni reisu, kas ir par 6,6% mazāk nekā 2019. gadā, jo sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktajiem ierobežojumiem īslaicīgi tika atcelti aptuveni 1900 autobusu reisi. Tāpat pērn pavasarī īslaicīgi tika atcelti 16 vilciena reisi, kā arī atsevišķos reisos tika samazināts vagonu skaits.

Pērn maršrutu tīkla apjoms jeb autobusu nobraukums bija 73,7 miljoni kilometru, kas ir par aptuveni 6% mazāk, nekā gada sākumā tika plānots. Lielākais maršrutu tīkla apjoma samazinājums bijis tieši aprīlī un maijā, kad, pasažieru skaitam krītoties par aptuveni 70%, tas tika samazināts par attiecīgi 858 tūkstošiem un 865 tūkstošiem kilometru. 

“2020. gads sabiedriskā transporta nozarē ienesa vēl nebijušas pārmaiņas. Pasažieru pārvietošanās paradumus pērn nevar salīdzināt ar iepriekšējiem gadiem, jo pandēmija un ārkārtējā situācija ir pilnībā izmainījusi pārvietošanās tendences. Pavasarī pasažieri sabiedrisko transportu izmantoja ļoti maz un brauca tikai konkrētos virzienos, bet rudenī un ziemā pārvietošanās tendences bija nenoteiktas, jo bija vērojama nevienmērīga pasažieru plūsma vienā un tajā pašā nedēļas dienā, dažādās nedēļās un mēnešos. Tas skaidrojams ar izmaiņām darba režīmā un maiņu grafiku. Lai arī mēs analizējam pasažieru pārvietošanās paradumus katrā reisā jau vairākus mēnešus, lēmuma pieņemšanas process par papildu reisu slēgšanu ir sarežģītāks, salīdzinot ar pavasari,” norādīja Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti