Dienas ziņas

Apkure šosezon būs lētāka

Dienas ziņas

Plēsēju parka neierastie iemītnieki

Jaunieši sarīko labdarības koncertu

Codes jaunieši sarīko labdarības koncertu ģimenēm ar īpašiem bērniem

Ar vairāku pazīstamu un tautā iemīļotu mūziķu uzstāšanos aizvadīts Bauskas novada biedrības ''Laiks jauniešiem'' organizētais pirmais labdarības koncerts ''Spārnus veidojam kopā''. Ziedojumos savākti gandrīz 845 eiro, kas palīdzēs ģimenēm, kurās ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem, dažādot savu ikdienu.

Pie Īslīces kultūras namā gaisā lido milzu ziepju burbuļi. Baibai un viņas mammai Laimai Strodei tie rada vīziju par ceļošanu, jo tieši pārvietošanās šajā ģimenē ir lielākā problēma.

“Tikt cilvēkam ar kustību traucējumiem no laukiem kaut kur pilsētā ir lielas problēmas. Man viņa autobusā pati iekāpt nevar, man viņa jāceļ... Var, mēs izdarām visu,” stāsta Laima.

"Paņēmienus tikai vajag, visu var, tikai jāpadomā, kā," piebilst Baiba.

Māte ar meitu stāsta, ka labprāt piedalītos arī kādā radošā meistarklasē, bet šovakar viņas nākušas klausīties mūziku.

Par koncertu parūpējušies Codes pagasta jaunieši. Viņi sagaida viesus, rūpējas par Covid-19 laika sanitārā protokola ievērošanu, un paši arī sameklējuši mūziķus, kuri šajā ne vieglajā laikā tomēr piekrituši uzstāties labdarības koncertā “Spārnus veidojam kopā”.

“Mērķis, kāpēc mēs vispār sākām to darīt, ir tas, ka mēs nevaram ar to ziedojumu apmēru, ko mums saziedos, cilvēku pēkšņi atveseļot, bet mēs varam viņu ikdienas dzīvi papildināt ar kaut ko savādāku – apmācības, kursi, ekskursijas,” skaidro pasākuma producents, Codes pagasta jaunatnes darbinieks Kaspars  Kalējs.

Skatītāju zāle ir pilna, un visas ziedojumu traukā iekritušās naudas zīmes nonāks biedrības ''Ābulis'' rīcībā. Biedrībā apvienojušās 24 ģimenes, kurās ir cilvēki ar funkcionāliem, kā arī garīgās attīstības traucējumiem.

Tas, ka ziedojumi nonāks ''Ābulim'', biedrības vadītājai gan bijis liels pārsteigums.

“Es neesmu dzirdējusi, ka Bauskas novadā daudz būtu rīkotas tādas akcijas. Pagājušajā gadā mēs paši piedalījāmies labdarības akcijā ļoti slimam bērniņam. Atbalstījām vienu iniciatīvu, un man tā bija pirmā saskare ar šādu ziedojumu vākšanu,” saka biedrības ''Ābulis''valdes locekle Inga Ūbele.

Labdarības koncertā saziedoti 843,55 eiro. Kā tos vislabāk izlietot, biedrība lemšot ikmēneša sapulcē.

Tikmēr jaunieši teic, ka šis noteikti nebūšot pēdējais viņu organizētais labdarības koncerts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti