Circene: Latvijā cilvēki joprojām neveic profilaktiskās pārbaudes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Cilvēki Latvijā joprojām iet pie ārsta tikai tad, kad ļoti sāp un citādi vairs nevar, bet profilaktiskās pārbaudes gandrīz neveic, uzsvēra veselības ministre Ingrīda Circene.

Sirds un asinsvadu slimības Latvijā joprojām ir galvenais mirstības cēlonis. Lai cīnītos ar šo problēmu, pērn liepājniekiem riska grupā, vīriešiem 45 gadu vecumā un 11 gadus veciem bērniem, bija iespējams pārbaudīt savu veselības stāvokli bez maksas.

Veselības ministre uzver profilaktisko pārbaužu nozīmi: „Tas, ko parādīja šis pētījums, kas, protams, ir salīdzinoši neliela apjoma un salīdzinoši īss,  pilnīgi noteikti ir jāiekļauj primārajā veselības aprūpē, tautas valodā runājot - ģimenes veselība ir mūsu prioritāte šajā gadā. Mums ir jānodrošina, lai cilvēki paši saprot, ka tas ir katra interesēs - aiziet vismaz reizi gadā vai trijos gados un pārbaudīt savu veselības stāvokli.”

Lielākajai daļai cilvēku, kuriem tika pārbaudīta veselība, nebija sūdzību. Tas norāda uz to, kādēļ mums jāpārbauda veselība sistēmiski nevis tad, kad jau ir slikti, norāda Circene.

Ministre arī skaidro, ka konsultācijas pie kardiologa un izmeklējumi dod iespēju novērst slimības pazīmes, nesasniedzot to brīdi, kad sasniegta darba nespēja, invaliditāte vai nāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti