Krustpunktā

Aktuāli: arvien tiek "lauzti šķēpi" par jaunajiem ierobežojumiem Covid-19 sakarā

Krustpunktā

Mediju anatomija: mediju loma krīzes situācijā

NMPD vadītāja: Jebkurš emocionālais novērtējums mediķiem nozīmē daudz

Cipule: Covid-19 noliedzēju dēļ mediķi var ieslīgt bezcerībā un izdomāt vairs neiet uz darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Covid-19 noliegšanai ir dziļa emocionāla ietekme uz veselības aprūpes personālu, kuriem tas pastiprina spriedzi, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

"Mums katram var būt savas individuālās attieksmes, bet tas, cik ļoti pašlaik smagu nastu iznes veselības aprūpes sistēma, īsti cilvēki: īstas medmāsas, īsti ārsti, sanitāri, kas strādā slimnīcās un sociālas aprūpes centros, – katrs šāds noliegums viņiem palielina papildu spriedzi un trauksmi.

Bieži vien viņiem liekas – kam man to visu vajag, ja jau tas viss nav īsts, es novilkšu savu kombinezonu un iešu mājās," stāstīja Cipule.

"Krustpunktā" podkāstā:

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

Viņa uzsvēra, ka mediķiem palīdzētu, ja cilvēki censtos rīkoties tā, lai mediķiem būtu pēc iespējas mazāk darba [ar Covid-19 slimniekiem]. 

"Jūs iedomājieties vienu mediķi. Viņam ved un ved pacientus. Un viņš saprot, ka tas nebeigsies pēc dienas vai pēc mēneša. Viņš arī redz, ka sabiedrība turpina apspriest, vai viņiem vajag nagu vīlītes vai vēl kaut ko.

Viņam tā bezcerība iestājas tik milzīga, ka viņš vienkārši vienā dienā var vairs neatnākt uz darbu," uzsvēra Cipule.

Viņa atgādināja, ka Spānijā bija gadījums, kad cilvēki neaizgāja uz darbu sociālās aprūpes centrā, jo vienkārši to vairs nespēja izturēt.

Vēl arī Cipule piebilda, ka Latvija nevarēja sagatavoties Covid-19 saslimstības pieaugumam rudenī, jo vienas vasaras laikā nav iespējams apmācīt jaunu medicīnas personālu. Viņa priecājas par rezidentu un studentu uzcītību, bet vienlaikus uzsvēra, ka nezina, cik ilgi mediķi esošo slodzi izturēs.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti