Divas arhitektu komandas turpinās cīņu par tiesībām projektēt Daugavas stadionu

Daugavas stadions pēc rekonstrukcijas būs multifunkcionāla vieta gan vieglatlētikai, komandu sporta veidiem, tostarp, hokejam, gan kultūras pasākumiem. Tāds ir valsts uzstādījums stadiona jaunajam veidolam. Otrdien, 20.jūnijā, paziņotas divas arhitektu komandas, kas konkursā turpinās cīņu par tiesībām īstenot savu piedāvāto projektu.

Tos vērtēja 13 cilvēku liela starptautiska žūrijas komisija, kurā pārsvarā arhitekti bija pašmāju un ārzemju arhitekti. Četru iesniegto metu autori turēti slepenībā, lai vērtējums būtu maksimāli objektīvs. Ideju autori arī pašiem žūrijas locekļiem atklāti vien šīsdienas preses konferencē.

Viens no diviem laureātiem, kas turpinās konkurēt par tiesībām projektēt Daugavas stadiona jauno veidolu, ir SIA "Uģis Šēnbergs, arhitekts", SIA "Tiksli forma" un SIA "Geologistic" uzņēmumu apvienība. Tās doma bijusi radīt modernu pilsētas telpu.

"Redzat šo brīnišķīgo laukumu. Šis laukums ir moderns. Var novākt šīs apgaismes laternas, jo tās ir ieskrūvējamas, mobilas. Novāc zaļumu podus, un tad ir milzīgi pasākumi, kā, piemēram, šis pasākums Dziesmu un deju svētku laikā," klāsta arhitekts Uģis Šēnbergs.

Otri laureāti ir apvienība "Nams un Mark arhitekti". Viņi savu ideju balstījuši uz trim pīlāriem. Pirmais ir kvalitatīva publiska telpa, ko lietot ikdienā, otrs - stadiona funkcijas.

"Trešais ir pats tēls, kas sastāv no diviem elementiem – šis publiskais gredzens, kas nodrošina piekļuvi pie visām ēkām, jo tās ir vairākas. Un ēka uz stūra, kas pilda pilsētas telpas galveno akcentu šajā rajonā," sacīja "Mark arhitekti" pārstāvis Mārtiņš Ošāns.

"Ideāls nebija neviens. Attiecīgi tāpēc pirmā vieta mums nav piešķirta. Bet šī ir iespēja šiem diviem godalgoto vietu ieguvējiem projektus uzlabot sarunu procedūras procesā. Un tālāk jau, iegūstot vienam no šiem tiesības jau projektēt, saprojektēt tādu, kas ir iespējams," teica žūrijas priekšsēdētājs, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edgars Severs.

Abām komandām būs 28 dienas, lai pārrunu procesā projektu precizētu un uzlabotu. Tad žūrija tos vērtēs atkārtoti. Būtisks faktors būs ne tikai atbilstība konkursa nolikumā prasītajam un dažādiem starptautiskajiem kritērijiem, bet arī spējai iekļauties projektam atvēlētajā budžetā.

Jau apstiprināts Eiropas Savienības finansējums – 37 miljoni eiro – visam projektam, taču ar nosacījumu, ka neviens no tajā iekļautajiem punktiem nedrīkst palikt neīstenots. Līdz ar to plānošanas un īstenošanas procesā nekādu aizķeršanos nedrīkst būt.

Tribīņu rekonstrukcijas darbi Daugavas stadionā jau sākti, un šī konkursa tālākā norise nekā nevarot apdraudēt to, ka Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētku pasākumi atkal notiks Daugavas stadionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti