Cīņas par skolu Vecpiebalgas novadā – vietvara varētu piekāpties un atstāt skolu Dzērbenē

Vecpiebalgas novadā turpinās cīņas par to, kurā pagastā atradīsies apvienotā novada pamatskola - Taurenē vai Dzērbenē. Lai gan iepriekš pašvaldība bija lēmusi par labu Taurenei, domes deputāti varētu piekāpties Dzērbenes skolas vecākiem un grozīt lēmumu.

ĪSUMĀ:

  • Vecpiebalgas novada dome ceturtdien, 24.maijā, varētu lemt par jaunās novada pamatskolas iekārtošanu Dzērbenē.
  • Iepriekš pašvaldība bija nolēmusi pamatizglītības programmu īstenot Taurenē.
  • Dzērbenes skolas audzēkņu vecāki iebilda pret domes lēmumu, un tā lūdza izvērtējumu IKVD par abām skolām.
  • Dienests atzinumā norādīja, ka piemērotāka pamatizglītības programmas īstenošanai ir Dzērbenes skola.

Domes priekšsēdētājs Indriķis Putniņš portālam LSM norādīja, ka saņēmis Izglītības un kvalitātes valsts dienesta (IKVD) atzinumu, kurā rosināts mainīt domes iepriekš lemto par skolas atrašanos Taurenē - speciālisti norāda uz riskiem pilnvērtīgā pamatizglītības apguvē telpās, kas celtas sākumskolas vajadzībām.

Skolu reforma paredz, ka Vecpiebalgas novadā nepieciešamas apvienot Taurenes pamatskolu un Dzērbenes vispārizglītojošo un mūzikas pamatskolu. Pašvaldības deputāti iepriekš bija vienisprātis, ka nepieciešams veidot vienotu Vecpiebalgas novada pamatskolu, tomēr viedokļi atšķīrās par to, vai skolai jāatrodas Dzērbenē vai Taurenē. Februārī deputāti lēma par labu Taurenes skolai.

Savukārt ar to nebija mierā Dzērbenes skolas audzēkņu vecāki.

Putniņš skaidroja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) domes lēmumu par skolas veidošanu Taurenē konceptuāli apstiprināja, tomēr aicināja pārbaudīt, vai Taurenes skola infrastruktūra ir piemērotākā no abām pamatizglītības programmas īstenošanai. Tādējādi dome vērsās IKVD, kas savā atzinumā norādīja, ka piemērotāka apvienotajai pamatskolai būtu nevis Taurenes, bet tieši pretēji - Dzērbenes skolas ēka.

Putniņš uzskata, ka, lai saņemtu IZM atļauju skolu apvienošanai, nepieciešams grozīt iepriekš pieņemto lēmumu.

Lai gan skolu apvienošanu vajadzētu atlikt līdz nākamajam gadam, lēmumu par apvienošanu un skolas atrašanos Dzērbenē vajadzētu pieņemt jau tagad, 

lai gan vecākiem, gan skolēniem, gan bērniem notiekošais būtu skaidrs. 

Iepriekš tika ziņots, ka abi pagasti ir nonākuši līdz pat apvainojumu bārstīšanai sanāksmēs, kā arī sociālajos tīklos, lai panāktu, ka skola atrodas viņu pagastā. Arī Putniņš norāda, ka starp Dzērbeni un Taureni jau vēsturiski bijusi sāncensība.

Pēc Putniņa teiktā, Taurenes skolā jābūt kvalitatīvam bērnudārzam visām vecuma grupām, ko nav iespējams īstenot Dzērbenes skolas ēkā. 

Putniņš norāda, ka ar saviem priekšlikumiem iepazīstinājis arī citus deputātus, un

grozījumus iepriekš pieņemtajā lēmumā varētu veikt kārtējā domes sēdē - ceturtdien, 24.maijā.

Domes priekšsēdētājs norāda, ka pašvaldība ir gatava ieguldīt līdzekļus, lai sakārtotu mācību vidi un telpas tur, kur tas vispirms ir nepieciešams. Tāpat viņš nepieciešamības gadījumā ir gatavs tikties skolās ar pedagogiem un vecākiem, lai šos jautājumus izskaidrotu.

KONTEKSTS:

Skolu tīkla reforma paredz, ka Vecpiebalgas novadā četras pašvaldības izglītības iestādes pārtaps divās. Proti, Inešu pamatskola tiks pievienota Vecpiebalgas vidusskolai, savukārt Dzērbenes vispārizglītojošās un mūzikas pamatskolu paredzēts apvienot ar Taurenes pamatskolu, izveidojot Vecpiebalgas novada pamatskolu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt