Dienas ziņas

Galēji labējā ekstrēmisma draudi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Par dzīvnieku tuvošanos brīdinās sensori

Cīņā pret pieaugošo avāriju skaitu ar meža zvēriem izmēģinās jaunas brīdinājuma sistēmas

Tā kā Latvijā pieaug satiksmes negadījumu skaits ar meža dzīvniekiem, iecerēts izmēģinājuma projektā testēt jaunus risinājumus šādu avāriju novēršanai. Plānots jau šovasar izmēģināt gaismas brīdinājuma sistēmas, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

Tālivaldis Vectirāns par avārijām ar meža zvēriemLaura Dreimane

  Pagājušajā gadā uz ceļiem reģistrēti vairāk nekā 20 000 satiksmes negadījumu un cietuši gandrīz 5 000 cilvēku. Starp tiem arī negadījumi, kuros auto saskrienas ar meža dzīvniekiem. Un šādu negadījumu un tajos ievainoto cilvēku skaits pieaug, apliecināja Vectirāns.

  2015. gadā negadījumos ar dzīvniekiem cieta 30 cilvēki, bet pērn – 75.

  Ministrijas pārstāvis to skaidroja gan ar būtisku satiksmes intensitātes pieaugumu, gan meža dzīvnieku populāciju palielināšanos.

  Viens no risinājumiem, lai nepieļautu šādas sadursmes, būtu sētas ceļu malā. Tas gan neesot pilnīgs risinājums, jo dzīvniekiem ir vēlme un vajadzība migrēt starp dažādiem mežu masīviem, sacīja Vectirāns. Pasaulē pastāv arī tilti un tuneļi dzīvniekiem.

  Savukārt Latvijā vairāk raugās risinājumu meklēt brīdināšanas sistēmās. “Ja nevaram izvairīties no šo dzīvnieku ceļu šķērsošanas, tad ir jābrīdina vadītāji, lai viņi uzmanās un samazina ātrumu,” sacīja ministrijas pārstāvis.

  Pilotprojektam piešķirti 170 000 eiro. Mērķis ir dzīvniekus novirzīt uz konkrētām vietām, kurās par dzīvnieku tuvošanos autovadītājus brīdinās elektroniskas ceļa zīmes.

  "Jāuzstāda būs vairāki simti metru žogi gar ceļa malām, un beigās tā izejas vieta, kur žoga nav, ir pārejas vieta, un tad ir detektori. Ja meža dzīvnieki pienāk, tuvojās, uzreiz ieslēdzās maināmās informācijas ceļa zīmes, kas informē autovadītājus, ka te ir kaut kāda kustība, ir meža zvērs," par sistēmu pastāstīja "Latvijas Valsts ceļu" pārstāvis Māris Zaļaiskalns.

  Finansējums šogad ļaušot ierīkot vienu vai divas šādas vietas. Kur tās atradīsies, pagaidām nav zināms. To "Latvijas Valsts ceļi" izlems, pētot gan Valsts policijas, gan Valsts meža dienesta statistiku par notriektajiem dzīvniekiem.

  "Iespēju dzīvniekiem pa tuneļiem vai kādiem kustību pārvadiem šķērsot brauktuvi, protams, Latvijā nav. Tās ir lielas un dārgas investīcijas. Tāpēc, acīmredzot, jādomā kaut kā vienkāršāk, ar sensoru palīdzību un, protams, sabiedrības izglītošanu tajā skaitā," norādīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti