Pusdiena

Valdība pieškir līdzekļus ar Āfrikas cūku mēri skarto cūku likvidēšanai

Pusdiena

ASV apsūdz Krieviju mēģinājumos ietekmēt gaidāmās vēlēšanas

Cīņā ar prostitūciju Grīziņkalna apkaimē policija izmanto „whatsapp” grupu

Cīņā ar prostitūciju Grīziņkalna apkaimē policija izmanto «whatsapp» grupu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Cīņā ar prostitūciju Grīziņkalna apkaimē Valsts policija un pašvaldības policija izveidojusi tiešsaistes tīkla lietotnes "whatsapp" grupu. Ar tās palīdzību kārtības sargi cer iegūt aktuālu informāciju no vietējiem iedzīvotājiem par personām, kas piedāvā un izmanto seksuālos pakalpojumus. Iedzīvotāju iesaiste jau nesusi pirmos augļus, jo šomēnes sāktas trīs administratīvās lietvedības par prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpšanu.

"Principā es jau zinu viņas sejās," tā par sievietēm, kas jau gadu gadiem Grīziņkalna apvidū nodarbojas ar prostitūciju, saka Maksims. Šeit, Lienes ielā, viņš strādā par sētnieku. Sievietes, kuras lēnām staigā vai acīmredzami gaida potenciālus klientus, Maksims redz cauru gadu. "Man viņu žēl. Viņas te "sutkām", diennaktīm stāv. Vienīgais, kas man traucē, tas, ka viņas ir narkomānes."

Arī vietējo iedzīvotāju Svetlanu visvairāk kaitina novērojums, ka seksuālos pakalpojumus piedāvā sievietes narkotisko vielu reibumā. Tāpēc viņa jūtas drošāka, staigājot pa ielu kopā ar savu lielo suni. "Redzu, ka stāv meitenes. Lieto narkotikas. Nepatīk, te ir problēma, jo ļoti daudz jaunieši – 15-16gadi – šeit pērk un lieto narkotikas."

Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka pats Grīziņkalna rajons ir skaists, zaļš un kopts, turklāt atrodas tuvu pilsētas centram. Taču sliktā slava traucē pilnībā izbaudīt šīs rajona priekšrocības.

"Jā, nereti, ejot pa šo ielu, ir jārada iespaids, ka tev ir galamērķis. Tu ātri ej, lai kāda mašīna nesāk lēnāk braukt un vēl piedāvāt iekāpt. Tas ir gadījies man un manām kolēģēm.

Tā lielākā problēma ir potenciālajos klientos," saka Beāte Dronka. Viņas darbavieta - dizaina un papīrlietu ražotne jau daudzus gadus atrodas uz Mūrnieku ielas. Viņa ar nožēlu saka, ka seksuālos pakalpojumus sievietes mēdz sniegt jebkur. "Jā, uz ielas, mašīnās, vārtrūmēs. Tas ir diezgan tāds bēdīgs pasākums."

Bet nu iedzīvotāji ir gatavi ne tikai stāstīt par problēmām šajā apvidū, bet arī iesaistīties to risināšanā. Viņi vienojušies ar policiju par pasākumiem prostitūcijas ierobežošanai. Viens no tiem ir "whatsapp" grupas izveide, kurā iedzīvotāji var operatīvi ziņot par notiekošo viņu mājas tuvumā, sūtīt uzņemtos video un fotogrāfijas.

Iesaistīties grupā vēlējās apmēram 20 cilvēki, saka Vasts policijas Rīgas Latgales iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Egīls Ezis.

"Mēs izvērtējām šos pieteikumus un atbalstījām iekļaušanai tos, kas dzīvo tajā mikrorajonā. Mēs vēlamies saņemt informāciju ne tikai par prostitūtām, bet arī visu citu informāciju, kas var būt interesanta vai saistīta ar kādu likumpārkāpumu izdarīšanu," teica Ezis.

"Whatsapp" grupas izveidošana šim iecirknim ir pirmā pieredze, stāsta Ezis, piebilstot, ka tādējādi kārtības sargi vēlas būt tuvāki iedzīvotājiem un pakāpeniski atjaunot iecirkņa inspektora darbu. Cīņai ar prostitūtām uz ielas jau sāk izvietot kameras un grib izlikt arī lielus košus plakātus ar aptuveni šādiem uzrakstiem: "Uzmanību, videokameras darbojas. Vai vēlies nonākt video?"

Policisti sola arī biežāk patrulēt rajonā un veikt kontrolpirkumus. Latvijā prostitūcija ir legāla, taču ar ierobežojumiem, kur šādus pakalpojumus atļauts piedāvāt. Savukārt par sutenerismu paredzēta kriminālatbildība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti