Cīņā ar kontrabandas cigarešu tirgošanu Centrāltirgū policija veikusi 140 kratīšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pagājušajā nedēļas nogalē Valsts policija rīkoja 140 kratīšanas ar mērķi apkarot nelegālo akcīzes preču apriti Rīgas Centrāltirgū. Kratīšanu laikā tika atsavināts liels daudzums tabakas izstrādājumu un noziedzīgā ceļā iegūtu finanšu līdzekļu. Aizdomās par nelegālo akcīzes preču apriti Centrāltirgū likumsargi aizturēja 15 personas, no kurām desmit ir organizētu noziedzīgu grupu dalībnieki.

Valsts policija informēja, ka tā bija nonākusi pa pēdām organizētām grupām, kuru dalībnieki ir saistīti ar šo nelegālo rūpalu.   

Sestdien, 4.novembrī, nolūkā tirgus teritorijā un aizdomās turēto organizēto grupu dalībnieku īpašumā esošajos objektos atrast un atsavināt nelikumīgus alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus, Kriminālpolicijas pārvalde organizēja vērienīgas kratīšanas, kurās iesaistījās arī Speciālo uzdevumu bataljons un Kinologu nodaļa ar narkotiku un tabakas izstrādājumu meklēšanā apmācītiem dienesta suņiem.  Kratīšanās piedalījās arī Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes kinologi ar dienesta suņiem, kas apmācīti naudas un tabakas izstrādājumu meklēšanā, kā arī Rīgas pašvaldības policija.

Kopā Rīgas Centrāltirgū un dažādās adresēs Rīgas reģionā veiktas kopā 140 kratīšanas. To rezultātā izņemts aptuveni 321 tūkstotis tabakas izstrādājumu ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes markām un bez akcīzes markām, kā arī ap 200 litru nelegālā alkohola. Kratīšanu laikā tika atsavināti arī apmēram 66 tūkstoši eiro un 400 latu, kas, pēc policijas rīcībā esošās informācijas, iegūti no nelegālo akcīzes preču realizācijas.

Tāpat atsavināti dārgakmeņi un dārglietas, kas, visticamāk, iegādātas par noziedzīgi iegūtajiem līdzekļiem, kā arī divi ieroči un citas vērtīgas mantas. Kratīšanu laikā atsavināti arī aptuveni divi grami kokaīna un tikpat marihuānas.

Tāpat sestdien aizdomās par tabakas izstrādājumu un alkoholisko dzērienu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju

Rīgas Centrāltirgū aizturētas 15 personas, no kurām desmit personas ir organizētu noziedzīgu grupu dalībnieki.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šo grupu dalībniekiem bijušas strikti sadalītas lomas, proti, to vidū bijuši organizētāji, piegādātāji un tirgotāji.

Jāpiemin, ka daļa no aizturētajiem organizēto grupu dalībniekiem jau iepriekš bijuši saistīti ar nelegālo akcīzes preču apriti Centrāltirgū un administratīvi, kā arī krimināli sodīti par šādiem pārkāpumiem. Šobrīd septiņām no aizturētajām personām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Tāpat astoņas personas tika aizturētas administratīvā kārtībā par akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu.

Saistībā ar notikušo turpinās izmeklēšana divos kriminālprocesos. Viens no tiem kvalificēts pēc par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tas izdarīts lielā apmērā. Savukārt otrs kriminālprocess gan par tādiem pašiem noziedzīgiem nodarījumiem, gan par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā.

Saistībā ar atklātajiem noziegumiem policija turpina aizturēt personas.

Likumsargi mudina iedzīvotājus neatbalstīt nelegālo akcīzes preču tirgoņus un neiegādāties nelegālās cigaretes un alkoholu, jo šāda rīcība ir sodāma. Tāpat iedzīvotāji ir aicināti ziņot par nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti