Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Atklāj darba ekspluatāciju vairākos atkarību centros

Dienas ziņas

RD piešķir naudu, lai motivētu pedagogus vakcinēties

Likvidē korupcijas perēkli uz austrumu robežas

Cīņā ar cigarešu kontrabandu likvidē «korupcijas perēkli» uz Austrumu robežas

Valsts ieņēmumu dienests (VID) rosina apsūdzēt četrus cilvēkus, tostarp bijušo VID muitas amatpersonu, Valsts policijas (VP) amatpersonu, Valsts robežsardzes (VR) amatpersonu, kā arī vienu privātpersonu, pret kuriem bija uzsākta krimināllieta saistībā ar "korupcijas perēkli" uz Austrumu robežas.

VID lūdzis prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu par kontrabandu, kas izdarīta lielā apmērā organizētā grupā; par kukuļņemšanu; par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu; neizpaužamu ziņu izpaušanu, kā arī stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu.

VID skaidroja, ka, sadarbojoties trim iestādēm – VID, VP un VR – izdevās identificēt personu grupu, kas organizēja liela apmēra kontrabandas cigarešu ievešanu Latvijā, slēpjot tās no muitas kontroles dzelzceļa vagonos.

Izmeklēšanā arī atklājās, ka amatpersonas kādai privātpersonai izpauda ierobežotas pieejamības informāciju, piemēram, par labākiem cigarešu slēpšanas veidiem, kā arī VR un Muitas amatpersonas neziņoja par dzelzceļa vagonos noslēpto cigarešu kravu, iesaistoties kontrabandā un saņemot par to kukuli.

Valsts amatpersonas arī izmantoja sava dienesta laikā iegūtās zināšanas un pretizlūkošanas metodes.

100 eiro par cigarešu kasti

Izmeklēšanā arī noskaidrots, ka amatpersonas saņēma 100 eiro kukuļus par katru ievesto nelegālo cigarešu kasti, kā arī viena šī grupējuma amatpersona pieprasīja 10 000 eiro kukuli par būtiskas ierobežotas pieejamības informācijas izpaušanu.

Kriminālprocess tika sākts šogad martā un aizturēti četri cilvēki. Sākotnēji apcietinājumā bija trīs aizdomās turētie, bet šobrīd apcietināta ir muitas amatpersona, savukārt pārējiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Lai pieķertu, aizgāja mēneši

VID Iekšējās drošības pārvaldes direktors Aigars Prusaks Latvijas Televīzijai skaidroja: "Amatpersonas izpauda taktiku, ar kādu tiek iegūti pierādījumi, kā tiek veiktas kontroles, kā tiek plānotas kontroles, kādi resursi tiek novirzīti kontrolēm, kādos laikos. Personas izmantoja dažādas ierīces, lai traucētu pierādījumu ieguvei, viņu darbību fiksācijai, pārvietošanās noskaidrošanu un citus apstākļus."

Cigaretes tika sūtītas no Baltkrievijas, tās slēpjot vilcienu kravās. Amatpersonas zināja kā tiek skenētas vilciena kravas, tāpēc varēja ieteikt, piemēram, cik lielos maisos un kurā kravas daļā slēpt cigaretes.

Lai pieķertu tos, kuru uzdevums bija pieķert citus, veltīti vairāki mēneši. Sasaistīt atrasto kontrabandu ar personām bijis grūti. "Cigaretes dzelzceļu vagonos nav tieši sasaistāmas aizturēšanas brīdī ar konkrētām personām," sacīja Prusaks.

Prusaks norādīja: "Tie mērķi, kas šim noziedzīgajam grupējumam bija izvirzīti, lielajā vairumā nav sasniegti. Viņiem varbūt plāni bija tiešām ļoti lieli."

KONTEKSTS:

Pirms vairāk nekā gada par cīņu ar nelegālajām cigaretēm Rīgā plaši vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens", kura žurnālists iefiltrējās Centrāltirgus "cigarešu mafijā". Raidījumā atklātais izraisīja plašu rezonansi valstī, pēc kā notika darbs gan pie likumu izmaiņām, lai paredzētu bargākus sodus par nelegālo cigarešu tirgošanu, gan arī izskanēja norādes, ka šī rūpala veiksmīgākai apkarošanai būtu arī jācīnās ar pašu kontrabandu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt